Familie

Lezerswaarderingen

5 1 4 13 3 11 2 2 1 0
Andere media
Volkskrant:
De Standaard:

Familie

27

Artikelen 2 Lijsten 1 Top25's 2

Familie van de Scandinavische schrijver Philip Teir leest als een grootse, hedendaagse Amerikaanse roman, maar dan met het onderscheidende scherpe noordelijke randje.

Op het eerste gezicht leeft de familie Paul de Scandinavische droom. Max Paul is een gerenommeerd socioloog en zijn vrouw Katriina heeft een goedbetaalde baan in de publieke sector. Ze wonen in een mooi appartement in Helsinki. Maar Max’ leven staat op losse schroeven. Hij is bijna zestig, heeft jarenlang niets gepubliceerd, drijft weg van zijn gezin en zijn volwassen dochters hebben hun eigen problemen. Als een journaliste en oud-studente hem een ander leven voorspiegelt, begint zijn gepolijste leven haarscheurtjes te vertonen.

Familie van Philip Teir is voor de lezers van Jonathan Franzen, Richard Yates en John Updike.

Verschenen in
Genre
Literatuur & Romans
Aantal pagina’s
384
Laatste editie
12 november 2015
Uitgeverij
Ambo|Anthos
ISBN
9789026331947 , 9789026331954


Artikelen over Familie

Hebban Sterrenparade (5)
21 februari 2016 1 like
Sneak Preview: Familie van Philip Teir
06 november 2015 2 likes
  Meer artikelen
Bestel dit ebook vanaf  €9,99 bij



Hebban recensie

    Lisanne Brans Hebban Recensent

Lichtelijk clichématige vertelling over een moderne familie

door Lisanne Brans op 13-01-2016

"Max had geen rijbewijs. Toen ze elkaar dertig jaar geleden ontmoetten, had Katriina hem bewonderd om zijn weigering mee te doen aan de autocultuur. Nu minachtte ze hem om dezelfde redenen."

Familie is de eerste roman van de Fins-Zweedse auteur Philip Teir (1980), die gepositioneerd wordt als het Europese antwoord op de Amerikaanse schrijver Jonathan Franzen. Veelbelovend dus, deze debuutroman....


Lezersrecensies (3)

VAN JE FAMILIE MOET JE ‘T MAAR HEBBEN

door: Brit 1 like
Het citaat van August Strindberg vóór in het boek dekt de inhoud: “En toch zijn deze kleinigheden niet zonder betekenis in het leven, want het leven bestaat uit kleinigheden.” We volgen het dagelijks leven van een Finse familie afwisselend gezien door de ogen van Max of zijn vrouw Katriina of...

prachtvertelling

door: Jan Stevens 1 like
“Het Europese antwoord op Jonathan Franzen,” als dat op de cover staat dan ben ik erg op mijn hoede. Uitgeverijen halen veel uit de kast om een boek aan te prijzen maar de smaakvolle en hoogst integrerende cover deden mij het boek openslaan. En ik heb het niet meer dichtgeslagen na de laatste...

Een bijzondere familie

door: Elbert Grift 1 like
Dit is dus een echt familieverhaal, waar Max Paul de vader, een socioloog, centraal staat, die zijn 60ste verjaardag nadert, zijn huwelijk met Katriina staat op een laag pitje, en zijn dochters, waarvan er 1 is getrouwd, moeder van 2 kinderen, en 1 in Londen verblijft op zoek naar haar eigen...

Schrijf een recensie

Registreren Inloggen met Facebook

Topics


Start een topic voor discussies met andere lezers, vragen over boeken of het delen van leuke trivia over boeken of auteurs.

Start een nieuw topic