Lezersrecensie
Prima boek voor tussendoor!
De beste vriendinnen Juuls en Amal, de clown Ries, rustige en muzikale Biko en de stille Luuk moeten vrijdagmiddag nablijven, gelukkig wel bij hun favoriete leraar Willem Jansen. Hij wilt graag een spelletje spelen om zo de tijd te volbrengen. De vijf leerlingen stemmen enthousiast in, want alles is beter dan huiswerk maken of leren. Al gauw komen zij erachter dat het spel een andere wending neemt, de leerlingen staan voor moeilijke keuzes. Wat zit hierachter en kunnen zij het spel heelhuids overleven?
‘Try not to’ begint met een introductie van de vijf leerlingen, wat erg fijn is want zo weet je gelijk wat over hen. Het verhaal begint rustig en je leert de personages beter kennen door de verschillende perspectieven. Tussendoor zijn er zwarte pagina’s, het blijft lang onduidelijk wie dit personage is en dit zorgt zeker voor een bepaalde spanning.
De schrijfstijl was erg fijn en makkelijk te lezen, een prima boek voor tussendoor of voor de jeugd. Er komen verschillende onderwerpen voor in het boek wat voor de jongeren realistisch kan zijn. Het wordt niet al te spannend, wat ik wel gehoopt had. Op het eind komt er nog wel een plot, die mooi in elkaar steekt.