Lezersrecensie
Een boek om langzaam te lezen
18 mrt 2021
Omdat dit een omkeerboek is, sta je even in beraad. Welk deel lees je eerst? Ik koos voor dat van Rita en vond dit nadien de beste optie.
Het boek vertelt het zelfgekozen levenseinde van Rita en Georges. Niet de procedure, wel wat de invloed ervan is op de kinderen.
Het verhaal bestaat uit kleinere deeltjes : gedachten, overwegingen, raadgevingen, herinneringen. Je moet er dus de tijd voor nemen.
En naast dit alles hebben zowel Georges als Rita een geheim dat hun hele leven impact op hen heeft gehad.
Hoewel je duidelijk kan merken dat dit een Vlaams boek is, doet dit niets af aan de waarde ervan. Het zal wel herkenbaarder zijn voor Vlaamse lezers, maar geldt hetzelfde niet voor elke auteur die gewoontes uit zijn land beschrijft?