Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Nevel van verdriet

Cindy V 02 juni 2025
Duel is het eerste boek dat ik las van een auteur uit Guatemala. Eduardo Halfon werd geprogrammeerd voor het Passa Porta Festival—een perfecte aanleiding om in zijn werk te duiken.
Deze verhalenbundel raakt aan veel thema’s, maar steeds weet Halfon er een subtiele samenhang in te brengen. Hij reist de wereld rond, van Polen en New York tot Guatemala, op zoek naar zijn eigen geschiedenis. Overal zoekt hij contact met mensen om gebeurtenissen te begrijpen. Overal hangt er een nevel van verdriet over het verhaal. Een verdriet dat mensen zichtbaar of onzichtbaar met zich dragen.
Halfon schrijft niet alleen over identiteit en herinnering, maar ook over de kracht van taal. Wat betekent een naam? Waar komen woorden vandaan? Ook het belang van het leren van een taal in een nieuw land wordt geschetst.
Halfon is een auteur om te ontdekken. Omdat hij goed schrijft én omdat Nederlandse vertalingen van Guatemalteekse literatuur zeldzaam zijn.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Cindy V

Gesponsord

Een weelderige zomerse bruiloft in een luxe hotel aan zee wordt verstoord door de veertigjarige, pas gescheiden Phoebe. Voor ze het weet is ze bruiloftsgast tegen wil en dank. 'Scherp, geestig en een genot om te lezen.'

Om haar baan als video producer te redden, gaat Katie in zee met reddingszwemmer Hutch. Het enige probleem? Ze kan niet zwemmen. Wat begint als een leugentje om bestwil verandert al snel in een web van bedrog.