Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Jacqueline Zirkzee - De eerste priesteres: Een blik op het ontstaan van de bewuste mens

De eerste priesteres - wat mij betreft een van de betere boeken die ik de laatste tijd heb gelezen.
Hoewel het in een ver verleden tijd speelt, is het zó levensecht en empathisch geschreven dat je vergeet dat het verhaal zich zo lang geleden afspeelt. Je leeft met de personages mee; het is zo voorstelbaar dat in dat stadium van de ontwikkeling van de mensheid de dingen zo verliepen. Je voelt mee met de mensen die bijna nog vreemdeling op aarde zijn, en zich toch al opvallend bewust worden van de kosmos om hen heen.

Boeiend is daarbij dat dit ook zo mooi aansluit bij moderne theorieën en opvattingen over het leven in de steentijd en het vroegste religieus bewustzijn van de mens zoals door o.a. Annine van der Meer verwoord is.

Een gelukwens - en een groot lezerspubliek waard!
1

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Dick van Zijderveld

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Elena moet haar vermiste opa terugvinden in een magische en mysterieuze wereld vol met mythische wezens. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.