Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Recensie Twee zusters

11 april 2012
Inez van Dullemen (1925) is met het schrijven van haar recenste roman “Twee Zusters” niet aan haar proefstuk toe . Na het lezen van deze compacte roman begrijp je des te meer dat zij al meerdere literaire prijzen mocht ontvangen.
In de roman “Twee zusters” laat ze je als lezer kennis maken met de kindertijd en jeugdjaren van de zusjes Holly en Heather. Beide zusjes waren haast onafscheidelijk. Heather als leider en sfeermaker en Holly, het jongere zusje, als trouwe bondgenoot. Op het eerste zicht hebben de beide meisjes een heerlijk leven. Maar zoals zo vaak is de werkelijkheid anders. Holly neemt de lezer mee naar het huis van hun kindertijd, het huis is niet langer bewoond maar alles is er nog als vroeger. Aan de hand van het huis, de aanwezige foto’s vernemen we het familieverleden, het drama, dat aan de basis ligt van al het verdere familieleed.
Het is werkelijk subliem hoe de schijfster er in geslaagd is om ,op slechts 107 bladzijden, thema’s als incest, meervoudige persoonlijkheidsstructuur uit te diepen. Het is op een dusdanige manier geschreven dat het je werkelijk raakt. De schrijver weet met een uitgebalanceerd woordgebruik de gevoelens, de leefwereld van de beide zusjes op papier te zetten.

Reageer op deze recensie

Gesponsord

Wanneer een bekende influencer wordt ontvoerd is het aan herstellend criminoloog Jackie Laurijssen de taak om haar veilig terug te halen. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.