Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Palet aan stijlen

Ingeborg04 12 mei 2025
De kroon met twee pieken is een vernuftig gecomponeerd verhaal. Brieven, interviews, mails, krantenberichten, monologen en hoofdstukken in romanstijl wisselen elkaar af. Daarbij worden er springen in de tijd gemaakt zowel vooruit als achteruit.
Dit alles geeft een levendig beeld van de hoofdpersoon Werner Vrysoone, een wat saaie man die zijn hele leven ambtenaar is geweest in niet bestaande Assenberg. Hij is vader van twee dochters: Hedda en Pauline, waarbij Hedda is verwekt door een jeugdvriend van hem, die niets van het kind wilde weten en zich op latere leeftijd aansluit bij het Front National. Hedda ontpopt zich steeds meer als een godsdienstwaanzinnige en verdwijnt naar Afrika. Pauline zoekt haar heil in het theater. Nadat hun moeder overleden is, vervreemden beide dochters van hun vader en van elkaar, wat leidt tot een schrijnend einde.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Ingeborg04