Meer dan 7,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Helaas niet voor mij

LezenmetNikki 01 januari 2026
Gelezen van 7 december tot en met 17 december. Het erven van een Schots kasteel krijgt plots een heel andere wending wanneer het kasteel vrij vervallen is en er plots meer gasten dan gepland rond het kerstdiner verschijnen.

Oef, wat zou ik graag schrijven dat het laatste boek een klap op de vuurpijl is van de World of Romance Boekenlounge 2025 voor mij. Echter, ik vind het ook heel belangrijk om eerlijk te zijn. Hoewel Het kleine kasteel in Schotland leuke stukken bevat en bij tijd en wijle cosy aanvoelt, zijn dit boek en ik geen kloppende match. Ik vond bepaalde gebeurtenissen en personages vreemd en geen toevoeging voor het verhaal, zoals de aankomst van sommige gasten met een helikopter en het gedrag van Xanthe en Alicia. Daarnaast voelde ik de chemie tussen de hoofdpersoon en haar love interest niet en was ik van de Schotse woordjes en kleding geen fan.

Potentie zag ik zeker in dit boek en ik vind het in beginsel een ontzettend leuk verhaal, maar voor mij kwam het niet uit de verf zoals ik het graag zou hebben gezien. Ik vermoed namelijk dat een aantal kleine aanpassingen betreffende de personages en, in mijn ogen, vreemde gebeurtenissen het verhaal voor mij hadden gered.

Al met al was Het kleine kasteel in Schotland het niet voor mij en dat vind ik oprecht jammer, maar ook dat hoort er natuurlijk bij. Ik ga gewoon verder met een volgend boek op de plank en ik laat de boeken van Julie Caplin over voor de liefhebbers.

Ik raad dit boek aan als:
Je houdt van cosy boeken in een winterse omgeving.

Ik raad dit boek af als:
Je niet houdt van boeken met een hoog Hallmarkgehalte.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van LezenmetNikki