Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Rosaville

Meerjam 23 juni 2025
De Rozenkamer van Karin Quint is het laatste deel in de serie Rosaville.

Het verhaal speelt zich af in 1876 en wordt geschreven vanuit het perspectief van Roosje. Roosje Arkenbout is de dochter van een voormalig tabakshandelaar. Roosje is verloofd met Jacob. Door het faillissement van haar vaders bedrijf en de beroerte die hij heeft gehad worden Roosje en haar familie gedwongen te leven in armoede. Jacob verblijft in het buitenland en kan hen niet helpen. Is hij ook de ware Jacob voor Roosje.

Roosje gaat werken bij de familie De Wit op Zeldenrust als derde dienstmeid. Roosje ervaart hoe het is om als dienstmeid te moeten werken. Op Zeldenrust voelt Roosje zich aangetrokken tot een van zoons van de familie, Theodoor de Wit. Op Zeldenrust gebeuren onverklaarbare dingen en Roosje gaat op onderzoek uit. In dit geval geen nieuwsgierig Aagje maar een nieuwsgierig Roosje.

Theodoor de Wit is niet de favoriete zoon van zijn ouders. Maar heeft door een erfenis van zijn oom de mogelijkheid om een eigen textielfabriek te leiden en een eigen villa te bouwen. Doordat er onrust is onder de fabrieksarbeiders en er stakingen dreigen in de fabrieken door de hartverscheurende werk- en leefomstandigheden waarin de arbeiders werken. Gaat Roosje gesprekken voeren met de mensen die in de fabrieken werken in opdracht van meneer Theodoor. Roosje gaat door het vuur voor meneer Theodoor.

In de laatste hoofdstukken komen de losse eindjes mooi bij elkaar. Het boek geeft een inkijk in de leefomstandigheden van toen. Het verschil tussen arm en rijk, de schrijnende werkomstandigheden van de arbeiders in de fabrieken maar ook van de dienstmeisjes. Hoe hard deze mensen werken voor hun geld.

Zoals Karin schreef op de kaart die ik ontving bij het boek, het is het eind van de serie, maar eigenlijk ook het begin. En dat klopt helemaal het zorgt ervoor dat met dit boek de cirkel rond is. Ik vind het een geweldig boek en mooie afsluiting van de serie.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Meerjam

Gesponsord

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs

Mirjam van Biemen was acht jaar oud toen haar moeder een einde aan haar leven maakte in een psychiatrische inrichting. Twintig jaar later gaat Mirjam op zoek naar antwoorden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.