Meer dan 6,7 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Engel

Monique 14 september 2025
Op zijn ronde door het Museum voor Schone Kunsten in Brussel ontdekt nachtwaker Alain Richaux tot zijn afgrijzen dat er onder een schilderij een beeldje van een engel ligt, badend in een plas bloed.

Inspecteur Liese Meerhout van de afdeling Kunstcriminaliteit ontvangt in de dagen na dit merkwaardige voorval verscheidene raadselachtige boodschappen. Is het een grappenmaker die haar op stang wil jagen of bevatten de briefjes aanwijzingen en tips?

Dan valt er een eerste dode. Een man is op de Zavel vermoord zoals de revolutionair Marat op het beroemde schilderij van David: doodgestoken in zijn bad. En de klok voor het tweede slachtoffer begint te tikken?

De merkwaardige berichten die Liese ontvangt lijken kant noch wal te raken, maar samen met haar steun en toeverlaat Simon de Vere slaagt zij er uiteindelijk toch in om de complexe kunsthistorische legpuzzel op te lossen. Ze komt net op tijd om te zien hoe de moordenaar een spel speelt met het derde slachtoffer. Het tafereel dat ze aantreft, tart elke verbeelding, net als de verklaring die ze van de moordenaar krijgt.

Een buitengewoon knap geconstrueerde intrige die haar oorsprong vindt in een weerzinwekkende gebeurtenis uit een ver verleden?

De titel het boek is het begin van het verhaal.
Er wordt een bizarre vondst gedaan en de zoektocht gaat terug naar een ver verleden. Hoofdinspecteur Liesje raakt hier op een vreemde manier in verstrikt.

Het boek leest heerlijk weg en heeft ook nu weer een link met de kunstwereld. Het verhaal bouwt zich mooi op en de ontknoping is pas op het einde van het boek.

Toch ben ik van mening dat ik beter werk van deze auteur heb gelezen en omdat meerdere mensen hebben gezegd dat het steeds beter wordt ga is stug door met het lezen van deze serie. Hopende dat anderen gelijk hebben.

.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Monique

Gesponsord

Een verborgen verleden, drie generaties vrouwen en een Siciliaans decor vol geheimen: Als bittere sinaasappels is dé Italiaanse succesroman die je niet loslaat.