Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Corona, Moskou en virologen

NicoleW 14 maart 2020
Voor de Reading Challenge heb ik bewust gezocht naar een boek over Moskou, alhoewel een groter gedeelte van het boek zich afspeelt in New York. Dat is wel echt het leuke van de Reading Challenge; ik vind het fijn om af en toe een boek te lezen dat ik niet zelf zou uitzoeken en dit boek had ik eerlijk gezegd niet gauw zelf uitgezocht. Noch de titel noch de cover zijn wat mij betreft uitnodigend.

Maar hoe actueel om ten tijde van het corona-virus dit boek te lezen. Virologen hebben mijn warme belangstelling op het moment. En daarbij hebben waargebeurde verhalen en historische romans ook mijn belangstelling. Ik begon vol hoop.

En wat een aangename verrassing! Ik begrijp dat de schrijfster jong is, maar vond haar beschrijvingen bij tijd en wijle prachtig:

"Het probleem is dit: we zijn haast allemaal figuranten. De meesten van ons spelen slechts een bijrol in de marge van het verhaal, dat maakt ons optreden doorgaans even onopmerkelijk als overbodig. Het wrede is dat we dat zelf zelden doorhebben. Ergens tussen crèche en kleuterschool zijn we gaan geloven dat ons een hoofdrol toebedeeld werd, en vanaf dat moment vertolken we ons leven ieder op een eigen hoekje van het podium, met grootse gebaren, gierend om onze eigen grappen, snikkend om onze eigen problemen; onze rug naar de dingen waar het eigenlijk om gaat."

"De eerste impressie’ is zo overschat. Onze eerste indruk wordt immers verwoest door de tweede indruk. Die weer wordt vervangen door de derde indruk die wordt vervormd door de vierde indruk en zo door, ja: iedere nieuwe indruk is een granaat die eerder opgedane indrukken opblaast, het slagveld dat we ‘leren kennen’ noemen."

Ook haar kleinere observaties vond ik grappig en beelden:

"We hadden er drie telefoons tot onze beschikking, en meerdere potjes Tipp-Ex."

Kortom een bijzonder boek. Prachtige zinnen, bijzondere observaties, een beschrijving van bizarre maar waargebeurde wetenschappelijke experimenten, een stukje çoming of age- roman en thriller-elementen naadloos aaneengesmeed tot een prachtige roman. Chapeau.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van NicoleW

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.