Lezersrecensie

Wantoestanden in Sri Lanka


Tamara Tamara
26 mrt 2024

Maali Almeida, een fotograaf van oorlogsmisdaden in Sri Lanka, blijkt zich plots in het hiernamaals te bevinden. Wie of wat zijn dood veroorzaakt heeft kan hij zich niet meer herinneren. Hij krijgt zeven manen de tijd om zichzelf te zuiveren, vrede te nemen met zijn dood en over te gaan naar “Het Licht”.

Shehan Karunatilikan neemt ons met dit boek mee naar het woelige Sri Lanka van de jaren tachtig. Via zijn unieke structuur en stijl vertelt hij ons over de Burgeroorlog, de corruptie, de belangenconflicten tussen diverse interne en externe groeperingen, en hoe riskant het is om in dergelijk klimaat homoseksueel te zijn.

Ik begrijp waarom dit boek de winnaar is van de “Booker Price 2022”. Het benoemen van dergelijke zware materie, helaas gebaseerd op ware feiten, in een toegankelijke stijl doorweven met een vleugje humor, is geen gemakkelijke opdracht. Toch kon deze stijl me niet helemaal bekoren. Het deel dat zich afspeelt in het “In Between” nam me niet mee, en het boek in het geheel kwam me vrij chaotisch en complex over. Het duurde even voor ik mee was met alle namen, groeperingen, politieke toestanden, … en ik kon pas dan echt genieten van bet boek. Wel een verrijkende ervaring, want ik was helemaal niet op de hoogte van deze geschiedenis van Sri Lanka.

Reacties

Meer recensies van Tamara

Boeken van dezelfde auteur