Lezersrecensie
Prachtig
Ik geef je de zon gaat over een artistieke tweeling die in eerste instantie alles met elkaar delen. Door allerlei gebeurtenissen verandert dit. Het verhaal is geschreven vanuit twee oogpunten: vanuit Noah en vanuit Jude. Hiernaast speelt het verhaal ook nog eens in twee verschillende tijden. Dit moet je wel in de gaten hebben, anders snap je er niet veel van. In het begin is het een warrig verhaal maar gaandeweg vallen alle.puzzelstukjes in elkaar. Stukje bij beetje begrijp je waarom alles zo gebeurde.
Het verhaal is heel makkelijk leesbaar maar de schrijfster maakt ook hele mooie zinnen. Ook de titel” ik geef je de zon” legt ze goed uit.
De relatie tussen de personen is ook heel goed weergegeven en herkenbaar.
Al met al is het een boek dat je niet zo gauw vergeet en je met een goed gevoel achterlaat.
Het boek staat onder jeugdliteratuur, maar zeer zeker ook voor volwassenen een aanrader. Ik ga zeker meer boeken van Nelson lezen!