Hebban vandaag

Advertorial /

'Prachtig gebroken', een thriller in filmische stijl van Ad van de Lisdonk

Ad van de Lisdonk debuteerde in 2013 bij uitgeverij De Crime Compagnie met 'Het Amazoneverbond', het eerste boek in wat uiteindelijk de ‘Amazone’-trilogie zou worden. In 2020 verscheen 'Prachtig gebroken', eerst als driedelige Kobo Original, maar vanaf deze maand ook verkrijgbaar als papieren boek. Op Hebban lees je een sneak preview van de thriller en kun je je inschrijven voor de leesclub die we met het boek organiseren.

Ad van de Lisdonk schreef al vroeg korte verhalen en publiceerde zijn eerste in 1989. Dat moedigde hem aan om de tekst ook op te sturen naar een ander tijdschrift, dat het echter niet plaatste. Hierdoor leerde hij om niet te snel te denken dat iets goed genoeg is voor publicatie, om zichzelf hieraan te herinneren heeft hij zelfs de afwijzing bewaard.

Het ontmoedigde hem niet, zoals blijkt uit de meerdere boeken die hij inmiddels heeft gepubliceerd. De 'Amazone'-trilogie bestaat uit Het Amazoneverbond, Het Amazone offensief en Het Amazone conflict en werd in 2016 afgerond. Ook schreef hij in 2018 onder het pseudoniem Henry Adam de tiendelige serie 'Alias Kylix' voor Storytel. In 2020 kan daar Prachtig gebroken aan worden toegevoegd.

Prachtig gebroken

Kunstdetective Kennedy Lincoln is tijdens een welverdiende vakantie in Zuid-Frankrijk aan het bijkomen van een stukgelopen relatie. Wanneer op een rommelmarkt een bebloede en verwarde man, zonder dat ze het merkt, iets in haar tas stopt, staat haar vakantie én haar leven op zijn kop. Ze blijkt ongewild in het bezit te zijn gekomen van een wapen dat zowel regeringen als terroristen tegen elke prijs in handen willen krijgen…

Leesfragment

De thrillers van Van de Lisdonk onderscheiden zich door hun filmische stijl. Het zijn actierijke avonturenverhalen rondom actuele thema’s, voor liefhebbers van Dan Brown en Jeroen Windmeijer. Benieuwd? In het onderstaande fragment lees je alvast de eerste bladzijden.

Lees de eerste 3 hoofdstukken

PAYBACK

Hebban vroeg Van de Lisdonk in 2019 om een kort verhaal te schrijven voor de Nederlandse Thriller Tiendaagse. Je kunt het verhaal 'PAYBACK' nog steeds lezen als je benieuwd bent naar de stijl en korte verhalen van de schrijver.

Roy is een van de twee mannen die ik nooit meer wil zien, dus ik draai mijn hoofd niet om. 'Ik heet Nathalie, Roy. Als je echt zo stom bent dat je denkt dat ik het na alles wat we hebben meegemaakt op prijs stel als je een koosnaam gebruikt, gebruik dan Lie. Dat doet iedereen.'

Lees het verhaal

Interview

In deze video vertelt Ad van de Lisdonk over zijn eigen leesgedrag en over hoe hij te werk gaat bij het schrijven.

Wat vindt Hebban?

'Prachtig gebroken is echter wel een boek waarin meerdere goede ideeën verwerkt en uitgewerkt zijn. Kennedy Lincoln is bovendien een personage met het potentieel om terug te kunnen keren.' - Hebbanrecensie Prachtig gebroken
'Van de Lisdonk combineert meerdere genres op een knappe manier in zijn debuut vol onverwachte wendingen. Het tweede deel in de reeks Amazoneboeken is in de maak, de lezer heeft dus na lezing van dit deel iets om zich op te verheugen.' - Hebbanrecensie Het Amazoneverbond
'Krachtige personages, sterke verhaallijnen en actuele thema’s, uitstekende opbouw van het geheel, veel geweld en actie, beetje liefde. Het ietwat open einde doet uitzien naar het volgende deel in de reeks.' - Hebbanrecensie Het Amazone offensief

Schrijf je in voor de Hebban Leesclub!
Ben je geïnteresseerd in dit boek? Schrijf je dan snel in voor de Hebban Leesclub. We delen 15 exemplaren uit aan gemotiveerde lezers voor een groepsbespreking van dit boek op Hebban.

Een Hebban Leesclub - hoe werkt dat precies? Bezoek het Hebban Leesclub-kanaal Schrijf je in voor de Leesclubnieuwsbrief



Over de auteur

Hebban Crew

2182 volgers
0 boeken
0 favorieten
Hebban Crew


Reacties op: 'Prachtig gebroken', een thriller in filmische stijl van Ad van de Lisdonk

 

Gerelateerd

Over

Ad van de Lisdonk

Ad van de Lisdonk

De Nederlandse auteur Ad van de Lisdonk (1964) schreef in zijn jeugd al vele kor...

Hebban Spots

Prachtig gebroken

13 volgers

Welkom bij de leesclub rond 'Prachtig gebroken' van Ad van de Lisdonk (Uitgeverij De Crime Compagnie). Onze hashtag is #hebbanleesclub. Heb je een vraag over deze leesclub, mail dan naar:...


Gesponsorde boeken