Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

De Europese dagboeken van Max Kohnstam

Op 1 januari 1958 traden de Verdragen van Rome (EEG en EURATOM) in werking. Max Kohnstamm was achter de schermen nauw betrokken geweest bij de moeizame onderhandelingen die voorafgingen aan de ondertekening van de verdragen op 25 maart 1957. Voor Kohnstamm persoonlijk betekende de ratificatie, later dat jaar, een enorm resultaat. Het was de kroon op een maandenlange lobby voor de Europese eenheid. Zijn dagboeken beschrijven tot in detail zijn diplomatieke activisme en het invloedrijke transnationale netwerk waarover hij beschikte.
Max Kohnstamm (1914) was van 1952 tot 1956 secretaris van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (EGKS). In die functie verbond Kohnstamm zich vol overtuiging aan de missie van Jean Monnet, de founding father van de EGKS en de eerste voorzitter van de Hoge Autoriteit. In de zomer van 1956 besloot hij Monnet opnieuw te volgen. Kohnstamm werd toplobbyist bij diens Actiecomit? voor de Verenigde Staten van Europa. Als rechterhand van Monnet had hij toegang tot de hoogste niveaus in de machtscentra van Bonn, Parijs, en Washington.
Deze uitgave van Kohnstamms ?Europese Dagboeken? beslaat de periode van augustus 1953 t/m september 1957. Daarbinnen nemen de onderhandelingen over de Verdragen van Rome een centrale plaats in. Uit eerste hand wordt duidelijk hoe het Monnet en Kohnstamm lukte het Europese ideaal levend te houden ?n te verwezenlijken, dankzij creatief denkwerk en politiek pragmatisme.
Toon details

Schrijf een recensie

Is De Europese dagboeken van Max Kohnstam het boek voor jouw Reading Challenge?
Op naar de challenge

Populaire boeken in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Gesponsord

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs

Mirjam van Biemen was acht jaar oud toen haar moeder een einde aan haar leven maakte in een psychiatrische inrichting. Twintig jaar later gaat Mirjam op zoek naar antwoorden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Reageren op De Europese dagboeken van Max Kohnstam

Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.