Poxx

Over pokken, het eerste vaccin en een virus dat nooit verdwijnt

Non-Fictie

In de achttiende eeuw was pokken een alom gevreesde ziekte en een van de belangrijkste doodsoorzaken. Totdat Edward Jenner aantoonde dat mensen na opzettelijke besmetting met koepokken beschermd zijn tegen menselijke pokken: ’s werelds eerste vaccin was een feit. Ondanks verzet van de eerste antivaxers werd Jenners vaccin snel in gebruik genomen. Toch duurde het nog bijna twee eeuwen voordat pokken de wereld uit was.

Althans, de wereld uit? De recente uitbraak van het apenpokkenvirus laat zien dat verwante virussen zich ook vandaag de dag nog verrassend snel kunnen verspreiden. Zolang het pokkenvirus wordt bewaard in laboratoria is er bovendien een miniem risico op onvoorziene infecties – of, in het slechtste geval, op inzet van het virus als biologisch wapen.

In Poxx put oud-rivm-directeur Roel Coutinho uit zijn eigen ervaring met de succesvolle bestrijding van pokken in Bangladesh. Hij maakt haarfijn duidelijk dat infectieziekten ons altijd zullen blijven belagen.

Over Vaxx:

*'*Een boek dat iedereen gelezen moet hebben.'- NVOX

Uitgeverij
Ambo/Anthos B.V.
Imprint
Ambo|Anthos
Uitgegeven als
Paperback • Ebook
Eerste editie
22-05-2023
Laatste editie
22-05-2023
ISBN
9789026360879 • 9789026360886
Aantal pagina's
168
Taal
Nederlands

Populair in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Uitgelicht