De magiërs

38

Artikelen 2 Spots 1 Top25's 3

'Grossman durft de concurrentie met Rowling aan. En overwint.' - Dirk Koppes, De Pers 'Exuberant en inventief.' - The Washington Post 'Een onverwacht aangrijpend coming-of-age verhaal.' - The New Yorker 'Grossman op zijn hoogtepunt.' - The Chicago Sun-Times 'Scherp en lyrisch.' - Entertainment Weekly 'Een van de beste fantasy-romans van het jaar.' - The San Francisco Chronicle Quentin Coldwater is een briljante maar wat trieste jongeman. Op zijn zeventiende is hij nog steeds stiekem in de ban van de fantasy-romans die hij als kind verslond en die zich afspeelden in het magische land Fillory. Geen wonder dat hij blij verrast is als hij onverwacht toegelaten wordt tot een zeer exclusieve - maar ook zeer geheime - universiteit in de staat New York, waar hij een gedegen opleiding krijgt in de moderne magie. Natuurlijk komt hij ook in aanraking met al die andere zaken waarmee je als jonge student wordt geconfronteerd: vriendschap, liefde, seks, drank en verveling. Maar toch ontbreekt er iets; de magie brengt Quentin niet het geluk en het avontuur waarvan hij altijd heeft gedroomd. Tot het moment dat hij en zijn vrienden een spectaculaire ontdekking doen en zijn kinderdroom ontaardt in een nachtmerrie... De magiërs is even wonderlijk als De kronieken van Narnia en even fantasierijk als Harry Potter, maar valt door zijn originaliteit met geen van beide te vergelijken. Het is een opwindende, originele roman voor volwassen lezers over een jongeman die magie wil bedrijven in de grotemensenwereld.

Verschenen in
Genre
Literatuur & Romans
Vertaald door
Carolien Metaal
Laatste editie
13 januari 2010
Uitgeverij
Karakter Uitgevers BV
ISBN
9789061126799


Artikelen over De magiërs

Vier verfilmingen op komst
16 april 2015 3 likes
De Top Tien van Hebbanrecensent Tanja
23 september 2014 1 like
  Meer artikelen


Door lezers

Scifi & Fantasy Club / Wat lees je NA .....Harry Potter?
05 april 2017 15 reacties
  Meer artikelen
Advertentie

Lezersrecensies (6)

Volwassen fantasyroman voor de geoefende lezer

door: DennisScheerman 1 like
Quentin is een briljante 17-jarige maar mist het een en ander in zijn leven. In de ban van fantasyromans die zich afspelen in het magische land Fillory valt zijn huidige leven erg tegen. Tot hij op een dag geconfronteerd wordt met magie en alles waar hij ooit op hoopte echt blijkt te zijn. Maar hoe...

Jammer echt jammer

door: Marleen van bael
Hoge verwachtingen maar deze zijn niet ingelost. Verspringingen in de verhaallijn die het vasthouden van de rode draad bemoeilijkten. Het gevoel tijdens het lezen dat de schrijver zeer veel ideeën had maar deze niet allemaal kon uitwerken en ze weer losgelaten heeft. Dit geeft een rommelig en...

Heel origineel en cru

door: Bibi Boom 1 like
Ik heb dit boek in het Engels gelezen, dus ik kan niets zeggen over de kwaliteit van de vertaling. Wat ik wel heel knap vind is dat dit boek Narnia, Harry Potter, Dungeons & Dragons, The Golden Compass en Lord of the Rings tegelijkertijd op de hak weet te nemen en toch nog een goed verhaal is. Het...

Boek voor insiders

door: Jack Schlimazlnik 1 like
Dit boek stond bij de boeken voor volwassenen in de bibliotheek. Thuis had ik er mijn twijfel over: Naria? Harry Potter? Is dit een kinderboek, Young Adult misschien? Daar lijkt het in het begin inderdaad op, maar schijn bedriegt. Het hele verhaal heeft talloze verwijzingen naar de Narnia-boeken....

Teleurstellend.

door: Monique 1 reactie 1 like
Met op de kaft : "Een must voor de lezers van Harry Potter en Narnia. Nu al een classic in het fantasy-genre!" waren mijn verwachtingen misschien wel te hoog. Narnia heb ik nog niet gelezen, maar Harry Potter wel. (Meerdere keren zelfs) Ik mis de diepgang, de verschillende lagen in het verhaal, Als...

Tussen Narnia en Harry Potter.

door: Jacob 1 like
Het vreemde verhaal van Quintin de tovenaars jongen die in zijn jeugd een fantasy boek heeft gelezen dat hem niet los laat. Bij het kiezen van een universiteit krijgt hij een vreemde uitnodiging en bevind hij zich ineens in een toverschool. Hij moet daar een examen doen en slaagt. Voor hij het weet...

Schrijf een recensie

Registreren Inloggen met Facebook

Favoriet van


Topics


Start een topic voor discussies met andere lezers, vragen over boeken of het delen van leuke trivia over boeken of auteurs.

Start een nieuw topic