Lot van de vorsten van Dyfed, het

0

Dit sprookjesachtige epos is gebaseerd op de mythe van Pwyll en Rhianon uit het vorstendom Dyfed in Wales, een verhaal uit de in de 12de eeuw op schrift gestelde Mabinogion. Daardoorheen heeft de auteur andere elementen uit oorspronkelijke Welshe en Ierse geschriften gevlochten, zodat een prachtige symfonie van Keltische motieven en thema's is ontstaan.

Pwyll is de sterveling die een godendochter als vrouw wint. Zijn moed, volharding en inzicht worden door de onsterfelijken telkens weer op de proef gesteld.

Zal hij standhouden op de troon op de toverheuvel, de Gorsedd Arberth, en zo het rijk tegen kwade machten beschermen, of valt hij ten prooi aan de verleidingen en zinsbegoochelingen waarmee de goden hem beproeven? Is hij het waard om Rhianon te behouden en tenslotte in het rijk van de onsterfelijken te worden opgenomen?

Deze prachtige tijdloze mythe in de traditie van de Keltische barden verbeeldt op onge venaarde wijze de zoektocht van de mens naar zijn innerlijke kern en de moeilijkheden die hij daarbij op zijn weg moet overwinnen._
Verschenen in
Genre
Sciencefiction & Fantasy
Vertaald door
B.T. Rijken Van Olst
Illutraties
Y. Eveleens
Laatste editie
20 september 2004
Uitgeverij
Theosophical University Press Agency
ISBN
9789070328627
Advertentie

Schrijf een recensie

Registreren Inloggen met Facebook

Topics

Start een topic voor discussies met andere lezers, vragen over boeken of het delen van leuke trivia over boeken of auteurs.

Start een nieuw topic