Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Leuk maar geromantiseerd

AdamvanA 20 november 2020
Leuk boek over het geromantiseerde leven van Leo Africanus. Het boek sleept je mee van verhaal naar verhaal van land naar land in de tijd van de kruisvaarders. Vanuit het perspectief van een Andalusier die uiteindelijk in het Vaticaan beland als gevangene en uiteindelijk leerling van de paus.

Het verhaal wordt vanuit meerdere personages omschreven maar het merendeel vanuit Leo Africanus zelf.

Het verhaal omschrijft grappig de verschillende culturen, omstandigheden en ook obstakels van mensen die Leo Africanus ontmoet tijdens zijn leven.

Mijn indruk was wel dat het verhaal erg is geromantiseerd om interessante personages neer te zetten en het verhaal aantrekkelijk te houden waarbij culturele en religieuze gewoontes sterk zijn overdreven.

Wat dit verhaal extra interessant maakt is dat Leo Africanus door Afrika reist en uiteindelijk in het westen terecht komt.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van AdamvanA

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.