Lezersrecensie

waardige afsluiter van een muzikale serie


Blinablumebooks Blinablumebooks
21 mrt 2023

Genre & Tropes • Contemporary | Single mom | Hidden past
Info • Kobo plus boek | HarperFirst | 333 blz
Rating • 4,5 sterren

Wanneer Tim omwille van een blessure in behandeling moet gaan bij de fysio praktijk van Mirna haar familie, begaat die laatste al onmiddellijk een flater omdat ze hem niet herkent. Ze heeft dan ook muziek uit haar leven geband om een goede reden. Tim zelf is de bassist van Misty Figures (en bij de lezers van het eerste uur zeker wel gekend), hij moet dan nu wel hun Europese tour noodgedwongen missen, muziek is onderdeel van zijn leven. Het intrigeert hem dan ook dat Mirna helemaal niets ermee te maken wilt hebben. En hij maakt er zijn missie van om haar weer in contact te brengen met muziek. Door samen tijd door te brengen leren ze elkaar beter kennen en de vonk slaat zeker over, maar Mirna heeft moeite met het vertrouwen van mannen en moet ook rekening houden met haar zoontje. Zal Tim erin slagen haar vertrouwen te winnen?

Heel fijne personages en een geleidelijke opbouw van hun relatie (hoewel de eerste kus niet super lang op zich laat wachten). Tim is zo een relax persoon (op het eerste zicht, helemaal zen) en zorgt ervoor dat Mirna zich makkelijk op haar gemak voelt bij hem. Ze verwerkt met zijn hulp bepaalde gebeurtenissen die een grote impact op haar hadden. Ze vallen steeds meer voor elkaar, maar dan komt het verleden op de proppen… Een test om te zien hoe sterk hun relatie en vertrouwen in elkaar is.

‘’
Het traditionele gezin van een moeder en een vader die er samen zijn voor hun kind, is niet langer mijn ultieme droom. Wat ik wil is een man die mijn hart sneller laat kloppen en me ook weer tot rust brengt. Iemand met wie ik kan praten over de mooie en moeilijke dingen, die aanvoelt wat ik nodig heb, die me met geduld behandelt en bij wie ik me geliefd voel.
‘’

Alhoewel Tim dus gekwetst is en we daardoor iets minder van de band op zich zien, blijft muziek wel een belangrijke rol spelen in het verhaal. Muziek heeft een helende werking, omdat mensen zich kunnen herkennen in teksten, bepaalde gevoelens daardoor kunnen verwerken, maar ook helpt het om emoties onder woorden te brengen, wanneer je er zelf geen woorden voor hebt… deze boodschap zit doorheen het verhaal van Tim en Mirna verweven die elk hun portie shit al hebben doorstaan.

‘’
‘Dus daarom wil je met me afspreken? Je hebt het je missie gemaakt om me weer te laten genieten van muziek?’ Ik kan niet voorkomen dat ik ietwat sceptisch klink.
‘O Mirna, ik wil je nog van veel meer dingen laten genieten.’ Direct verbreekt hij het oogcontact weer, alsof hij zelf verlegen wordt van zijn woorden.
‘’

Kwetsbaarheid, rauwe emoties, zwaardere topics in een mix met de lieve kleine Noah die de sfeer soms wat luchtiger maakt. Alles goed gedoseerd, en zo geschreven dat je het met hen mee beleeft, dat je met hen mee voelt, het leuke en minder leuke…

‘’
We bleven ondanks de tegenslagen toch in elkaar en in ons geloven. Door eerlijk te zijn over wat er in ons omgaat, hebben we een hele goede basis. Voor wat betreft vertrouwen moesten we allebei van ver komen, maar inmiddels vertrouwen we elkaar blind.
‘’

Naast de relatie-ontwikkeling van de hoofdpersonages krijgen we ook enkele toffe kijkjes in het leven van de bandleden. Altijd leuk bij connected boeken in een serie!

Dit verhaal is een waardig slot van de serie waarin niet alleen ieder personage, maar ook Kristie erg gegroeid is (als auteur). Ze ontdekte de schrijfstijl die haar het beste lag en ook het soort verhalen dat ze de wereld in wilt sturen. Ik zou zeggen laat ze maar komen!

Reacties

Meer recensies van Blinablumebooks

Boeken van dezelfde auteur