Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Boven verwachting

Desiree Domeyer 14 september 2019
Zonnemeisjes een boek die naar de titel en de cover een vrolijk en luchtig boek is en zo begon ik ook aan dit boek. Al gauw blijkt dat er heftige thema's in het boek zitten verwerkt als; dood, suïcide, rouw, jaloezie, onzekerheid en relaties. De hoofdpersonage Kitty heeft in het verleden de plotseling dood van haar zusje moeten verwerken, nadat ze suïcide heeft gepleegd. Ondanks dat ze jaloers was op haar zusje wat haar onzeker maakte kon ze dit niet goed verwerken. Wat waarschijnlijk ook heeft meegespeeld is hoe haar ouders hiermee omgingen ten opzichte van de hoofdpersonage. De hoofdpersonage Kitty is goed uitgewerkt, waardoor bepaalde keuzes duidelijk zijn. De andere personages worden minder uitgewerkt, maar dat is ook niet nodig in dit boek.
De zware thema's worden op een vlotte en luchtige manier geschreven, wat maakt dat je het boek vlot kunt doorlezen. Daarnaast maakt de schrijfster gebruik van flashback, wat maakt dat het boek meer dimensies krijgt en het meer spanning geeft. Hierdoor blijf je van begin tot eind geboeid. Het enige is dat in het begin van het boek het soms nog lastig was te herkennen wat heden en flashbacks zijn. Dit kwam door de vlotte schrijfwijze. Hoe verder het boek vorderde hoe minder problemen hiermee waren.

Concluderend is zonnemeisjes een boek met zware thema's op een vlot geschreven wijze, wat maakt dat het boek je van begin tot eind vasthoudt en je raakt.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Desiree Domeyer

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.