Lezersrecensie
Over the top
Na de serie rondom forensisch patholoog David Hunter start Simon Beckett met een nieuwe serie. Jonah Colley is agent en ervaart een enorme tragedie in zijn leven die hem tekent. Desondanks pakt hij de draad op tot tien jaar later zijn verleden hem wederom inhaalt. Een duizelingwekkende serie aan gebeurtenissen sleept hem mee tot hij uiteindelijk oog in oog staat met de dader die verantwoordelijk is voor alle ellende in zijn leven.
Het was even wennen voor mij om niet David Hunter als hoofdpersoon te zien in dit boek van Simon Beckett. Ook dat niet het detectivegehalte maar meer de actie centraal staat, was wennen. Al met al vond ik het bij vlagen over the top.
Het plot van het boek is naar mijn smaak dan ook minder verfijnd en intelligent. Er is bijvoorbeeld geen pathologische lading in het verhaal. De actie-scènes zijn daarentegen wel tiptop in orde en ik denk dat deze thriller een breed publiek zal aanspreken. Want, schrijven kan Beckett natuurlijk wel. Maar, dat extra brille van de detective David Hunter heb ik node gemist.
Ik waardeer het boek met drie sterren.