Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Fan van cosy crime door dit boek

Het Boekenbijtje 19 augustus 2025


Er zijn een paar uitgeverijen waar ik een zwak voor heb. Eentje daarvan is Hartklopper ( en niet alleen omdat mijn verhaal in Ongelijke Stukken ) mocht verschijnen. Bij bijna elk boek van deze uitgever zou ik wel willen lezen en daarom verschijnt mijn naam regelmatig in de blogtours van Hartklopper. Helaas niet altijd want ook ik heb een leven naast lezen en schrijven .

Op dit moment ben ik wat selectiever, maar toen ik.de oproep zag voor een cozy crime moest ik weltijd vrij maken. Alleen het woord cozy al.... Maar buiten dat vond ik de flaptekst ook al erg aantrekkelijk.

Blinde obsessie speelt zich af op een B&B in Italië. Hoofdpersonage Emma runt Il Sognonin Toscane en doet mee met het programma Matchmakers. Er komen 4 mannen naar de B&B die het hart van Emma proberen bte veroveren. Een van deze mannen heeft een verleden met Emma en zorgt voor een behoorlijke spanning en dan heb ik het niet over spetterende vonken van liefde.

Wat si dit verhaal goed opgebouwd. Het leest net zo makkelijk weg, maar er is de hele tijd een spanning te voelen diie we voor zorgt dat ik steeds verder wilde lezen.

Er wordt geschreven vanuit het perspectief van Emma, maar er zijn ook stukjes van interviews voor het programma en vanuit de geheimzinnige uit Emma's verleden. Deze afwisseling maakt het extra spannend, want wie van de vier mannen is nou die geheimzinnige en waarom heeft hij het op Emma gemund.

Verder heeft Maaike een heerlijke schrijfstijl, vlot en duidelijk. Wat ik ook erg leuk en realistisch vond aan dit verhaal was dat de personages niet alleen goed of slecht zijn. Hoe leuk Emma is, ik dacht regelmatig dat is niet zo slim van je.

Blinde obsessie is een heerlijke kruising tussen crime en feelgood. De naam cozy crime past er dan ook helemaal bij. Ik ben blij dat ik tijd heb gemaakt voor dit boek en hoop nog meer van Maaike te lezen.

Bedankt Hartklopper voor het recensie-exemplaar.

#gekregen #recensiewxemplaar

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Het Boekenbijtje

Gesponsord

In 1938 vluchten de Freuds van Wenen naar Londen, waar Anna Freud weeshuizen opricht en op zoek gaat naar erkenning en hechte vriendschappen.

De jonge, verloren Ambre komt na een mislukte zelfmoordpoging in een hotel in de bergen terecht, waar ze zichzelf en het leven opnieuw leert te ontdekken.