Lezersrecensie
Grappig, spannend én griezelig verhaal waarbij je je 'dood' lacht!
Tweede deel in een nieuwe GRIEZELREEKS.
Elliot, een jongen van 9 jaar, brengt zijn dagen door met zijn nieuwe ‘familie’, de spoken Eva, Angus, Amedea en Walter. Ze wonen samen in de Jammerstraat 113 in Fraaihuyzen. Zijn ouders zijn nooit thuis en werken heel veel.
Op een dag ontdekken ze een zwevende envelop, het is een brief van de B.O.E. (= de Bovennatuurlijke Onderzoeks-en Evaluatiecommisie). De akelige inspecteur komt controleren of de spoken de bewoners wel voldoende laten griezelen. Gezien hun zachtaardige omgang met Elliot (de spoken zijn als een familie voor hem) zullen ze extra moeten bewijzen dat ze de ideale bewoners voor het huis zijn.
Alsof de inspecteur nog niet genoeg is, duikt ook de bekende spokenjaagster Ulrike Von Paprika weer op.
Elliots spokenfamilie dient dus zowel huiveringwekkend als discreet te zijn...Benieuwd of het hen zal lukken…?
Een spannend griezelverhaal boordevol geestige humor! En nog grappiger dan het eerste deel!
Dit boek is een super leuke GRAPHIC NOVEL, het verhaal bestaat uit heel veel illustraties, voorzien van de nodige tekst(ballonnen). Door deze illustraties komt het verhaal veel meer tot leven. Het boek is als een strip opgebouwd. De tekst is eenvoudig en leest heel vlot. Er zitten bovendien heel wat grapjes en moppen in verwerkt. Wat zeker voor een meerwaarde zorgt in dit boek. Mede door deze grappige insteek, is het verhaal des te leuker om te lezen.
De illustraties op zich, zijn grandioos. Ze werden in zwart-wit getekend en ingekleurd in een zwart-grijze kleur, zodat alles nog griezeliger lijkt. De tekeningen zijn toch ook wel humoristisch opgebouwd, zodat het ook niet té eng is voor kinderen. Elke illustratie is een prachtig plaatje op zich! Je aandacht wordt automatisch naar de gedetailleerde tekeningen getrokken, wanneer je het verhaal leest. Enkele kenmerken van de personages worden zo op een ludieke manier vergroot, wat zorgt voor het grappige element in de illustratie.
Fijn dat Ulrike Von Paprika weer opduikt in dit tweede deel. In het eerste boek kreeg ze een prominente rol toebedeeld, in ‘Spoken in het nauw’ is haar rol iets kleiner, maar weet ze toch ook wel de aandacht te trekken. De focus wordt in dit tweede deel vooral op de geestige spoken gelegd.
‘Spoken in het nauw’ biedt een heel grappig, spannend én amusant verhaal voor kinderen vanaf 8 jaar. Dit boek kan ook voorgelezen worden vanaf een jongere leeftijd, het meekijken naar de illustraties is dan zeker een must.