Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Mopperkontjes verzamelen!

Kim Landwer 21 november 2025
De Amerikaanse Suzanne Lang is naast kinderboekenschrijfster ook televisieproducent. Haar man, Max Lang, is illustrator, hiermee werkt ze dan ook vaak samen voor het illustreren van haar boeken. Haar prentenboek Mopperkont (Grumpy Monkey) dat uitkwam in 2018 behaalde zelfs de nummer 8 op de bestsellerlijst in The New York Times. In 2024 verscheen Mopperkont en het feestvarken. Mopperkont heeft de kriebels is het nieuwste boek in deze serie.

Wanneer de bekende Mopperkont Jim ineens met een brede lach, luid joelend door de jungle slingert, beginnen de andere dieren zich zorgen te maken. Dit is niet de mopperende Jim die ze kennen. Aap Gijs merkt op dat Jim de kriebels heeft en dat hij snel iets moet verzinnen om hier vanaf te komen. De andere dieren zitten bomvol ideeën, maar niets lijkt te werken. Sterker nog, alle andere dieren lijken ook de kriebels te krijgen!

Bij het uitpakken van dit boek lacht Mopperkont je breed toe op de cover. Hij staat dan ook pontificaal met een kleurrijke bloemenkrans op de cover. Deze is trouwens prachtig turquoise van kleur. Bij het horen van de titel moest mijn zoon al lachen. Hij kon niet wachten er uit voorgelezen te mogen worden. Zo geschiedde.

Dit boek is perfect om in de week van de lentekriebels te lezen. Dit was eigenlijk ook het eerste waar ik aan dacht na het lezen van dit boek.
Chimpansee Jim heeft namelijk de kriebels en om hier vanaf te komen proberen de andere dieren hem goede raad te geven. Deze raad bestaat uit allemaal ‘normale’ mensendingen, zoals een kopje thee drinken, een dutje doen, een bad nemen of aan een lavendeltakje snuiven. Dit alles wordt op een komische wijze gesteund door prachtige illustraties, waarvan je kinderen en jijzelf zeker weten een lach op je gezicht zullen krijgen. Als Jim dan boos wordt omdat hij niet rustig wil worden, sporen de dieren hem aan om met zijn energie dan maar leuke dingen te gaan doen zoals: in bomen klimmen, eieren verven en ze verstoppen, of bloemen plukken.
In het verhaal weet Jim zijn kriebels om te zetten in energie en hierdoor veel verrassende dingen te doen. Iets waar jonge kinderen ook soms wel last van kunnen hebben. Te veel energie en niet weten wat ze met zichzelf aan moeten, waardoor ze boos worden. Dit boek is perfect om hierover met ze te praten.

Het grote lettertype zorgt ervoor dat je lekker in je voorleesflow blijft en niet hoeft te turen naar wat er precies staat. Top!
De andere twee boeken van Mopperkont staan inmiddels gereserveerd bij de plaatselijke bibliotheek.

Extra leuk, op de laatste bladzijde van het boek lees je dat er nog een opdracht verwerkt zit doorheen het boek. Er zijn namelijk 25 eieren verstopt in de illustraties. Kun jij ze allemaal vinden?

Een boek over de lente, energie en voorjaarskriebels. Wat doe je ermee en hoe ga je ermee om?! Als je het de dieren vraagt zijn er ideeën zat. Zit er voor jou ook iets leuks tussen? Lees daarvoor snel Mopperkont heeft de kriebels.
Mopperkont heeft de kriebels krijgt van ons 4 kriebelige sterren!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Kim Landwer

Gesponsord

Tegenpolen trekken elkaar aan in deze heerlijke roadtrip-roman boordevol humor en romantiek. Nu te vinden in jouw favoriete boekhandel.