Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Het verhaal van Josje

Krista Feije 07 december 2024
In 2022 schreef Annemieke Heller de cosy novelle 'Kerstretraite'. In 2023 werd een tweede deel toegevoegd aan de ‘Kerst in Copperhill'-serie. En dit jaar is het haar gelukt om een derde deel uit te brengen. ‘Kerst in de Tropen’ is een feelgood novelle, op 137 bladzijden, vol wintersjaals, huiselijk gekeuvel en kerstlichtjes.
In deze editie staat Josje centraal, de jongste zus van Emma en Sophie die we leerden kennen in de eerste twee delen. Josje komt elk jaar vanaf Curaçao naar het fictieve Copperhill om kerst te vieren met haar familie. Het verschil in klimaat valt Josje zwaar, want ‘de winters in Copperhill zijn immers niet voor watjes’. Als Josje hoort dat haar werkgever failliet is gegaan en zij niet meer terug hoeft te keren naar het eiland, slaat de twijfel toe. Ze heeft geen werk, geen huis en geen partner. Wat moet zij nu met haar leven aanvangen?

Kerst in de Tropen is een laid-back, chronologisch relaas over het onderzoeken van je levensdoel en de daaropvolgende creërende kracht van vrouwen. Het speelt zich af in een ‘smalltown’, waar iedereen elkaar helpt, het ambtelijke apparaat snel beslissingen neemt en het leven nog eenvoudig is. Door de nette dialogen, de vredige familierelaties en de verhalende schrijfstijl komt dit boek wat gedwee over en mist het scherpte en diepgang.

Wil jij een kerstverhaal, met ‘Hallmark’-vibes, waarin alles pais en vree is en een verrassende love interest aan het eind tevoorschijn komt? Dan is het verhaal van Josje mogelijk iets voor jou.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Krista Feije

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Elena moet haar vermiste opa terugvinden in een magische en mysterieuze wereld vol met mythische wezens. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.