Lezersrecensie

Een indrukwekkend boek dat in staat is om de lezer diep te raken en te ontroeren


Marit Claassen Marit Claassen
8 mrt 2022

Voor mij is dat het boek ‘hou me vast zoals ik was’. Dit boek is gebaseerd op ware gebeurtenissen uit het leven van auteur Gaby Rasters en vertelt het verhaal van de vrolijke, optimistische Jasmijn. Deze dertiger staat midden in het leven en is op zoek een serieuzer en volwassener bestaan. Ze wil van haar wilde haren af, maar dat dit zo letterlijk zou gaan gebeuren had ze niet voorzien. Een knobbeltje in haar borst blijkt na onderzoek namelijk borstkanker te zijn. Ze gaat het gevecht, samen met haar ouders, vriend en vriendinnen, aan en overwint deze vreselijke ziekte. Helaas komt de ziekte jaren later terug en blijkt dan onoverwinnelijk..

Het is een boek dat je diep in je ziel raakt. De auteur heeft een prachtige balans gecreëerd tussen lichtheid, humor en emoties. Door de dialogen met haar naasten en de blogs van Jasmijn heb je als lezer het gevoel dat je de strijd met haar aangaat, dat je het van dichtbij meemaakt.

Het boek gaat over de achtbaan van emoties, over jezelf tegenkomen en nieuwe grenzen leren kennen. Het gaat ook over de manier waarop anderen ermee omgaan, over de rollen en verstandhoudingen die verschuiven. En over het verlies van vertrouwen in je eigen lijf, over hoe het is om te leven met het zwaard van Damocles boven je hoofd. Maar het gaat bovenal over hoop, vriendschap, liefde en genieten van het leven.

Als lezer ben je getuige van de ontwikkeling die Jasmijn doormaakt naar iemand die geniet van de kleine dingen in het leven, die kleine vooruitgang viert en stilstaat bij de mooie dingen om haar heen. Maar ook als iemand die zich schuldig voelt, die moeite heeft met het verwerkingsproces en het niet meer aansluiten bij het normale leven.

Het is een boek dat in staat is om lezers diep te raken en te ontroeren. Het is een prachtig eerbetoon aan iemand die je als lezer ook een beetje in je hart sluit.

Reacties

Meer recensies van Marit Claassen

Boeken van dezelfde auteur