Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een duistere queeste vol dreiging en betovering.

Mery Todde 01 december 2025
De tocht is een sfeervolle, donker-magische fantasyroman die je vanaf de eerste pagina meesleurt in een wereld waar het leven zelf op het spel staat. Anna López Dekker weet een onheilspellende spanning op te roepen met haar beschrijving van de Ziekte, een mysterieuze kracht die niet alleen duisternis brengt, maar energie uit het landschap wegzuigt alsof de wereld langzaam leegloopt. Het resultaat is een voortdurend gevoel van naderend onheil dat als een sluier over het verhaal hangt.

Centraal staan Qelarha en Dalnohr, twee elfen met een unieke combinatie van aarde- en vuurmagie. Hun band is zowel krachtig als kwetsbaar, en López Dekker slaagt erin hun samenwerking te laten voelen als iets intiems zonder dat het melodramatisch wordt. Ze zijn vastbesloten de Ziekte te stoppen, maar de roman benadrukt goed hoe klein zelfs sterke magiërs kunnen zijn tegenover een dreiging die al eeuwen voortwoekert. Deze strijd tegen het onbekende geeft het verhaal een aantrekkelijke balans tussen epische queeste en persoonlijke worsteling.

De auteur blinkt uit in worldbuilding. De elfenwereld voelt levend, met een eigen geschiedenis en een tastbare relatie tot de mensenwereld die op de achtergrond sluimerend aanwezig blijft. De gevolgen van de Ziekte worden niet alleen verteld maar ook getoond: dorre bossen, lege lucht, plekken waar de magie zelf lijkt te sterven. Daardoor krijg je als lezer het gevoel dat de tijd echt dringt.

Wat De tocht bijzonder maakt, is dat het geen simpele strijd tussen goed en kwaad is. Niemand weet wat de Ziekte precies is, waar die vandaan komt of hoe ze te verslaan valt. Dat mysterie, samen met de vraag of Qelarha en Dalnohrs krachten voldoende zijn, houdt de spanning hoog tot de laatste hoofdstukken.

De tocht is een intrigerende, zorgvuldig opgebouwde fantasyroman die vooral uitblinkt in sfeer en dreiging. Ideaal voor lezers die houden van magische werelden waarin niet alles te verklaren is en helden moeten groeien boven hun eigen onzekerheden uit. Een duister, meeslepend avontuur dat nog lang blijft nazinderen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Mery Todde

Gesponsord

In Middeleeuws Groningen draagt een jonge vrouw een groot geheim met zich mee.... Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.