Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Ad Nauseam (“Tot walgens toe”)

Soms tot walgens toe beschrijft Chris Houtman de belevingen van Elfleda, een jonge Friese priesteres die aan Rome als gijzelaarster gegeven wordt door de heersers van haar dorp.

Via De Veleda (de opperpriesteres), die haar een opdracht geeft tot spionage, komt ze in huis van Plinius, een geleerde bezig met het schrijven van zijn meesterwerken, die haar als zijn beschermelinge ziet. Hij leert haar Latijn, maar bovenal introduceert hij haar in zijn Romeinse vriendenkring, zodat Elfleda wetenschap krijgt van zaken die zij later in haar voordeel kan laten werken.

Elfleda krijgt enorme bewondering voor Boudicca, een koningin in Brittannia die strijdt tegen de Romeinen en na door Nero vernederd te zijn volgt een episch reisverslag van Elfleda via Hispania naar Brittannia.

Dit verhaal is niet af, maar gelukkig kan uitgekeken worden naar nog twee vervolgdelen. Lezers die houden van geschiedenis, feiten en boeiende personages komen zeker aan hun trekken bij dit boek.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Monica van der Most

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Matthew’s vriend wordt door een stalker bedreigd. Als er meerdere moorden worden gepleegd, lijken deze met dezelfde stalker verband te houden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.