Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Spannend toekomstbeeld

Met Syntopia heeft Tanja de Jonge een goede en spannende YA-thriller geschreven, waarin zij een wereld heeft gecreëerd die streeft naar perfectie, naar ecologisch evenwicht met technische snufjes, zodanig dat je daar zelf wel zou willen leven. Het verhaal wordt spannend, waarbij je je steeds meer af gaat vragen of je wel in zo’n wereld terecht wilt komt en of perfect evenwicht ten koste moet gaan van de vrije wil. Aanrader, vanaf 10 jaar.

Syntopia is een hoge woontoren, waarin alles strak en met automatisch-gestuurde snufjes is geregeld, waarin regels gelden en robotten werken aan een evenwichtig ecologisch systeem, alles uitgedacht en gefinancierd door Haiko Trips. Robin en haar moeder wonen in deze woontoren en genieten van de moderne luxe. Haar moeder gaat wat slordig met de regels om en Robin vraagt zich af wat er toch op de zolderverdieping net boven haar gebeurt.

Timo woont met zijn ouders, kleine zusjes en broertje niet in de woontoren. Zijn ouders hebben niet genoeg geld en zijn tevreden met het leven dat ze leiden. Timo’s grootste wens is om ook in Syntopia terecht te komen. Als zijn vriendje Milan een drone voor zijn verjaardag krijgt, helpen ze Robin met haar vragen naar de zolder. Be carefull what you wish for……..

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Heleen van der Velde

Gesponsord

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs

In een wrak voor de Texelse kust wordt een waardevolle trouwjurk gevonden. Het is aan archeologe Emilie om het verhaal achter de jurk te ontrafelen. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Mirjam van Biemen was acht jaar oud toen haar moeder een einde aan haar leven maakte in een psychiatrische inrichting. Twintig jaar later gaat Mirjam op zoek naar antwoorden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.