Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Wie zou Vlissingen als locatie kiezen voor een script?

Nou dat is dan vast Keet Kuipers! Die heeft namelijk een huisje afgehuurd om aan haar filmscrip t te werken.
Oh, dus het is niet de locatie waar het script plaatsvindt? Nou soms worden dingen in een verhaal toch gebaseerd om de schrijver zijn eigen ervaringen? Als je Keet haar retraitmoment, van” ik vlucht weg van alle afleidingen want ik wil knallen “volgt dan leest het best als een plek waar je iets over zou kunnen schrijven.

Zoals? Nou wat de achterflap al zegt: Keet wil rust, ontdekt ondertussen shady dingen bij een strandtent en komt erachter dat haar halfbroertje niet in Cork, Ierland zit, maar gewoon bij haar vakantiehuisje om de hoek. En wat doet Paddy daar dan? Nou dat is ook niet pluis. Genoeg stof voor inderdaad een script.

Dit boek mocht ik lezen voor de Hebban Thrillerprijs 2025. Dan moet je als jurylid op bepaalde dingen letten: Uniek in het genre? Spannend? Verrast het positief of negatief. Behoort de thriller tot de beste spannende boeken die je dit jaar hebt gelezen? Op zich is die laatste een rotvraag, je krijgt de boeken begin februari ter beoordeling. Het jaar is net begonnen.

Nou spannend was het zeker! Het boek las als een actiefilm: binnen no time was ondergetekende erdoorheen. Uniek? Ja, best wel. Het verhaal werd in diverse stijlen neergezet. Niet storend, het gaf juist wat extra dimensie aan het gebeuren. Positief of Negatief verrast? Nou hoewel ik in eerste instantie bang was voor een aantal clichés wist de auteur mij positief te verrassen door juist die te vermijden. De personage werden prima uitgediept waardoor je echt met ze meeleeft, ook de bijrollen worden met achtergrond neer geschetst, zonder dat de informatie overbodig was, dat is iets je niet altijd ziet.

Vaak dacht ik over deze auteur, dat is een Suzanne Vermeer idee, door de covers en namen van titels kreeg ik meestal dat gevoel. Nou, met Vuurduivel bewees Pagie vorig jaar al bij mij dat dit niet geval is en als ik terugkijk op mijn leesgeschiedenis en sterrenwaarderingen op Hebban heeft IJsEngel ook "gewoon” 4* gehad. Wellicht moet de uitgever bij Pagie eens andere covers gaan hanteren, ik pak deze auteur ten onrechte te vaak niet op om te kijken op de achterflap waar het over gaat.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Anna Bos-Chialastri

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.