Meer dan 7,2 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Gruwelijke spanning (3 vette sterren)

Boek2Musch 28 februari 2026
De cover van ‘Radeloos’ past heel goed bij de eerste drie delen van de thrillerserie van Joan Helkes. De blik van de vrouw vind ik intens en straalt ook wat dreigends uit. De titel, die suggereert alleen wat anders.

Het verhaal
Wanneer er een melding binnenkomt over een ernstige mishandelde vrouw en een vermist kind gaan alle alarmbellen af bij rechercheur Jaimy. Al snel wordt de vader als dader aangewezen, alleen heeft deze een alibi. Jaimy wil weten wat er is gebeurd en waarom.

Sinds Liam achter de tralies zit heeft Joan haar leventje aardig op de rails. Ze is gelukkig met Naut, hun dochtertje Noortje en zoontje Sil. Door Naut wordt Sil met veel liefde opgevoed als zijn eigen zoon, alleen Sil begint de laatste tijd steeds vaker naar zijn vader te vragen. Dit vindt Joan best lastig want zij probeert juist het verleden achter zich te laten. Dat is echt niet eenvoudig na wat ze allemaal heeft moeten doorstaan. Dan hoort Joan dat Liam na vijf jaar alweer vrij is. Voordat ze het weet zit Joan in een situatie waarin ze moet vechten als een leeuw om te overleven…..

Mijn mening
Wie de trilogie Joan Helkes heeft gelezen weet dat Jaimy en Joan gruwelijkheden hebben moeten doorstaan en niet alleen zij. Want de dader heeft het niet alleen daarbij gelaten. Lois Blommestein is een auteur die actuele maatschappelijke problemen op een realistische manier verwerkt in haar thrillers. Ze schotelt haar lezers heftige scènes voor die ze zo beeldend beschrijft dat ik af en toe met de hand voor mijn mond zit te lezen. De woede borrelt bij mij omhoog wanneer ik lees wat de te vroeg vrijgekomen crimineel allemaal doet.

Nu Joan en Jaimy weten dat Liam weer op vrije voeten is, zijn ze allebeide op hun hoede. Ze weten immers waar deze vreselijke dominante kwelgeest toe in staat is. Wanneer ze in hun omgeving denken een van zijn vriendjes te zien, slaat de angst toe. Die angst is zo voelbaar dat ik er kippenvel van krijg.

Alle personages zijn net zoals in de eerdere delen goed uitgewerkt. Ik heb respect voor Joan, Jaimy en ook Meike. Het zijn moedige vrouwen die lef hebben en met al hun kracht hun gezin en zichzelf beschermen. Van de dominante, manipulerende dader krijg ik pukkeltjes in mijn nek en ik zou hem wel wat aan willen doen.

Lois Blommestein heeft ervoor gezorgd dat de spanning vanaf bladzijde één gelijk binnenkomt en dat die spanning door de bloedstollende gebeurtenissen constant aanwezig is. Doordat de auteur regelmatig teruggeblikt naar situaties in het verleden is ‘Radeloos’ wel als stand alone te lezen. Persoonlijk lees ik liever een hele serie zodat ik van alle gebeurtenissen en de daarbij behorende ontwikkelingen op de hoogte ben. Dit is eigenlijk ook een van de reden waarom ik het liefste een serie achter elkaar lees zonder te lange tussenpozen.

‘Radeloos’ is het vierde en laatste deel in deze huiveringwekkende serie, die echt bestemd is voor een thrillerlezer die wel wat gewend is.

‘Radeloos’ krijgt van mij 3 vette sterren.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Boek2Musch

Gesponsord

In Toscane blijkt zwijgen soms dodelijk. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.