Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Proza of poezie.

Boekenwurm 70 17 september 2024
Kleine haperende vluchten is een klein compact boekje van 162 bladzijden wat je een juweeltje kunt noemen. Femke Brockhus heeft een boekje gecomponeerd met veel prachtige zinnen, die je als lezer vaak moet herlezen en doordenken. Wat staat er nu? . De schrijfster beweegt zich tussen proza en poëzie. Er zijn bladzijden met slechts enkele regels en pagina’s met witregels tussen de alinea’s. Deze geven ruimte om eigen gedachten in te vullen. Het verhaal gaat over een architect, zijn vrouw en de pasgeboren baby. Er zijn twee verhaallijnen, de vrouw Julia die spoorloos verdwijnt en de architect die een glazen huis in een klein dorp bouwt wat barsten gaat vertonen.
In een recensie las ik dat het verhaal zich zou afspelen in een oud huis aan de Nederlandse kust, echter persoonlijk deed hij me meer denken aan Ierland. Er wordt gesproken over kliffen en gebulder van de golven die tegen stenen aanslaan. Volgens mij vindt je dit niet aan de Nederlandse kust. Er worden in het boekje geen namen genoemd waar uit je kunt opmaken waar het zich daadwerkelijk afspeelt.
Het boek roept veel vragen op, waarop je geen antwoord krijgt. Als lezer blijf je dus met vraagtekens achter. Het boek blijft desondanks een aanrader.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Boekenwurm 70

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.