Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Eén van de betere Mel boeken van de afgelopen 3-4 jaar!

Booksneverdie 07 november 2020
Elk jaar rond de herfst- en wintermaanden houd ik de sociale media van Mel en Uitgeverij de Fontein in de gaten voor nieuw boekennieuws, aangezien Mel haar boeken jaarlijks rond deze tijd uitkomen. Ook dit jaar heeft het zeker niet teleurgesteld.

Gedurende het verhaal maakt de lezer kennis met drie meisjes; Evi, Jill en Mare. Dit zijn de personages die centraal staan in het boek. Evi is een personage die je zou kunnen omschrijven als de gemiddelde tiener; een normaal persoon die eigenlijk wel wat populairder zou willen zijn dan ze daadwerkelijk is. Jill daarentegen is één van de meest populairste meiden van de middelbare school en Mare wordt gezien als het buitenbeentje. Komt jullie dit bekend voor? Mij in ieder geval wel. Naar mijn mening heeft Mel weinig variatie in de personages die zij tot leven brengt. Al haar boeken hebben wel een ”normaal” meisje, een hele populair meisje en een buitenbeentje.

En toch stoorde het mij niet tijdens het lezen van dit boek. Ik ben juist van mening dat Vlucht één van haar betere boeken is van de afgelopen 3-4 jaar.

Per hoofdstuk in Vlucht is te lezen hoelang het nog zal duren voor de ontvoering van ieder personage plaatsvindt; je leest dus alle gebeurtenissen voorafgaand aan de ontvoering. Hierdoor begin je al vrij snel te speculeren over wat er had kunnen gebeuren en wie de dader zou kunnen zijn. Mel heeft mij zeker tijdens dit boek een aantal keer in de verkeerde richting gestuurd, maar op een gegeven moment dacht ik toch redelijk goed te zitten. Tot het einde van het boek ineens alles duidelijk maakt….

Man, man, man; wat een einde! Ik had het echt niet aan zien komen. Maar ondanks deze plottwist, ben ik toch nog een beetje teleurgesteld. Ik kan één motief van de dader zeker begrijpen, maar de gang van zaken lijkt mij toch een beetje vergezocht. Ik vind het lastig om mijn gevoelens te omschrijven met betrekking tot de big reveal, omdat ik het dus wel een geweldig boek vond. Ik denk dat ik het uiteindelijke einde en de acties van de dader gewoon niet bij de persoon vindt passen.

Hoe dan ook, het was een echte page turner en ik heb het boek in 4 uur tijd uitgelezen. Zeker weer een aanrader voor de (jeugd)thriller liefhebbers! Ik heb het boek gescoord met 4 sterren (★★★★)!

Link naar mijn blog: https://booksneverdie1.wordpress.com/

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Booksneverdie