Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Heerlijk genieten

Bookstagram_byilse 05 oktober 2025
Geluk als hoofdgerecht is het tweede deel van de serie het bosrestaurant. Ik heb het eerste deel ook gelezen en vond deze prachtig. Ik ben daarom ook heel blij dat ik het tweede deel ook mocht recenseren voor @zomerkeuning deze laat je ook weer heerlijk wegdromen. Met een lach op mijn gezicht ben ik aan deel 2 begonnen.

Dit verhaal gaat over Nova en Matthijs. Op haar tweeëntwintigste ontdekt Nova dat ze zwanger is van een jongetje, Joey. Haar toenmalige partner wil niets met de zwangerschap te maken hebben en haar ouders zetten haar zelfs op straat. Vanaf het begin staat ze er dus alleen voor. Gelukkig helpt haar goede vriend Dario haar aan een klein appartement in Amerongen.

Wanneer Nova een vacature ziet bij bosrestaurant Oranjebloesem, besluit ze meteen te solliciteren. Eigenaresse Marlou blijkt niet alleen vriendelijk, maar ziet ook Nova’s kwaliteiten. Omdat vaste kracht Julie stopt, krijgt Nova de functie van chef bediening. Marlou regelt bovendien dat Joey, inmiddels drie jaar oud, tijdens Nova’s werkuren wordt opgevangen door haar eigen grootouders.

In het restaurant komt Nova vaak de boswachter Matthijs tegen. Zodra hij haar ziet, is hij op slag onder de indruk. Hij vindt haar een bijzondere vrouw, ook omdat ze zich niet laat tegenhouden door wat anderen van haar kledingstijl vinden.

Alles lijkt de goede kant op te gaan, tot er opeens iets vervelends gebeurt, iemand plaatst vreemde en negatieve recensies over het restaurant. De vraag is wie hierachter zit en wat diegene met deze acties wil bereiken.

Wat een heerlijke feelgood is dit. Het is wel aan te raden om deel 1 eerst wel te gaan lezen zodat je de voorgeschiedenis weet met hoe het restaurant tot stand is gekomen. Ik heb genoten van begin tot het eind, wat een lieve familie heeft Marlou en wat komt Nova in een warm bad terecht bij het restaurant. Ik vind het mooi om te zien hoe sterk Nova is doordat ze de opvoeding van haar zoontje helemaal alleen heeft moeten doen en ze ook niet kon bouwen op haar ouders. Je leert de personages goed kennen doordat ze mooi weergegeven worden in de verhaallijnen. De opbouw van begin tot eind zit heel goed in elkaar, ik vond het jammer dat het verhaal alweer afgelopen was. Kijk nu alweer uit naar deel 3 die in januari 2026 zal verschijnen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Bookstagram_byilse

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.