Lezersrecensie
Heel leuk boek!
Caro Verbeek is kunsthistoricus en niet erg gelukkig met haar neus.
Hierdoor doet ze na haar studie onderzoek naar de cultuurgeschiedenis van de (grote) neus. Dit klinkt niet echt als een boeiend onderwerp om een heel boek over te schrijven, maar dit blijkt toch wel zo te zijn.
Het boek gaat over neuzen en geuren en laat je toch op een andere manier naar neuzen kijken. Door de eeuwen heen blijken er meerdere trends voor neuzen geweest te zijn en werd er gedacht dat er aan de grootte en vorm van een neus andere eigenschappen af te lezen zijn. In spreekwoorden en gezegden komen vaak neuzen voor en ook in veel sprookjes is de neus belangrijk.
Ik wist niet dat er een nasotheek, een nasoloog, nasologie en een geurenbibliotheek bestaat, maar nu dus wel.
Het boekje is prettig geschreven en mooi geïllustreerd.
Zo hier en daar erg veel feiten en droge stof, maar dat mag je verwachten bij een geschiedenisboek. Ik heb er veel van opgestoken en zal bij een museumbezoek zeker anders naar neuzen op schilderijen en van beelden kijken.