Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Magisch mooi!

Els Van Haute 08 september 2023
Pardalita. Tekst en tekeningen: Joana Estrela.

Oh, wederom verliefd op een boek. Een pareltje in de prachtige (queer) collectie van Querido Glow.

Pardalita is een soort van Alice Oseman in een Cinéart versie, geproduceerd door Baumbach-Gerwig. Zo, nu begrijp je exact wat ik bedoel ;) Misschien ook niet, maar je weet wel al dat we met een prachtig werk van een toptalent te maken hebben.

Estrela schreef en tekende dit boek/graphic novel (met afgeronde hoeken: zo mooi) met de groots mogelijke tederheid, poëzie en humor. Je sluit de zestienjarige hoofdpersoon Raquel zo in je hart, in een vingerknip. Hoewel er niet zo gek veel gebeurt in het verhaal flakkert en fladdert, vlindert en bruist er zo veel onder de oppervlakte dat elk woord, elk beeld betekenis heeft.

Pagina’s vol tekst wisselen af met stripverhaal-hokjes waarna er weer een pagina vullende prent verschijnt. Alles in het juiste tempo, de meest geschikte vorm, eenvoudig mooi.

Pardalita voert je terug naar je eerste verliefdheid, laat je weer even zestien zijn. Dit keer ben ik niet verliefd op een langharige gitaarspeler, wel op een meisje (Raquel), haar schepper (Joana) en een boek (Pardalita).


Reageer op deze recensie

Meer recensies van Els Van Haute