Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een verhaal van echte verbintenis.

Filip C 01 november 2023
Het eerste boek uit de “Acht kastelen reeks” geschreven door Rachel van Charante luistert naar de titel “Schaduwdochter”.
Het verhaal speelt in twee verschillende tijden. Enerzijds is er het verhaal van Guusje dat zich afspeelt in het begin van de twintigste eeuw. Guusje is dienstmeid bij een rijke familie, maar opgejaagd door haar zusje Dirkje neemt ze deel aan een plundering van een aardappelboot en verliest hierdoor haar baan. Dirkje wordt ernstig ziek en Guusje is de enige kostwinnaar in het gezin, ze komt uiteindelijk in een louche café aan de kost. Maar dat duurt niet lang, meneer Hugo redt haar en neemt haar in dienst. Waarom doet deze kasteelheer dat voor haar? En wat staat Guusje nog te wachten.
Anderzijds lezen we het huidige verhaal van Vik, achterkleinzoon van Hugo en zijn vrouw Carmen. Beide zijn bekende Nederlander en nemen hun intrek in kasteel Vorden nadat ze met een gewelddadige overval geconfronteerd werden in hun luxe villa. De dieven namen de kluis mee. Wanneer de kluis wordt teruggevonden, vinden ze er een opmerkelijk document over de familie van Vik in. Carmen gaat op onderzoek uit. Welke rol speelt Hugo in de hele situatie? En wat brengt de twee verhalen bij elkaar?
Rachel van Charante heeft met het combineren van deze twee, op het eerste zicht van elkaar losstaande verhalen een prachtig boek gecreëerd. Beetje bij beetje schrijft ze de verhalen naar elkaar toe en ontdek je als lezer, net als Carmen, de ware geschiedenis van Guusje, Hugo en zijn aanverwanten. De personages zijn zeer levendig en ook de gebeurtenissen zijn herkenbaar voor de tijd. Een verhaal van volle liefde van de ene zus voor de zieke andere zus. Een verhaal van de macht van de rijken tegenover de armen die blij moesten zijn met elke vorm van hulp. Een verhaal van afstand nemen om het geluk van anderen niet te verstoren. Een verhaal van keiharde beslissingen. Een verhaal van kiezen, en iedereen weet dat dat ook een stukje verliezen is.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Filip C