Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Om niet te sterven moet je de stilte vermoorden

Hanne Puype 13 juli 2025
Badjens gaat over Zahra, of ‘badjens’, wat ‘het verkeerde geslacht’ betekent. Ze groeit op in Iran en op haar zestiende doet ze voor het eerst mee aan een protest voor de vrijheid van vrouwen. Terwijl ze op een container staat en haar hoofddoek in brand steekt, flitst haar leven aan haar voorbij. Al het onrecht dat haar is aangedaan, hoe vrouwen worden behandeld, als object, dus zowel gebruikt als genegeerd.

Het is een wreed boek om te lezen, je leert bij over de geschiedenis van Iran en het zorgt ervoor dat je in actie wilt komen. Het staat vol met rake en poëtische zinnen, al is er soms eens een stijlbreuk van meer kinderachtige zinnen (in het hoofd van Zahra). Aanrader!

"Ik praat tegen mezelf vanuit dit lichaam dat nooit van mij is geweest."

"Ik ben veertien en ik geef het op. Alsof ik alles al heb gezien. Alsof het leven me niets meer kan leren. Het heeft me alles al ontnomen."

Bedankt Atlas Contact en De Club van Echte Lezers voor het recensie-exemplaar!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Hanne Puype