Meer dan 7,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Rauw, poëtisch en ontroerend

Hanne Puype 12 oktober 2025
Slechte gewoontes is een coming-of-age verhaal van een trans vrouw. Ze groeit op in een arbeidersbuurt in Madrid in 1980 - 90 en heeft het gevoel dat ze zich altijd moet aanpassen aan haar omgeving. Ze neemt de gedragingen over van de mannen in haar buurt om niet vrouwelijk over te komen. Ondertussen leert ze een paar vrouwen kennen die voor haar de weg openen om zichzelf te kunnen zijn.

Het boek is mooi geschreven, met veel metaforen en poëtische zinnen. Ondanks de mooiheid van de taal is het een zwaar boek met veel tegenslag, eenzaamheid, complexe relaties en geweld. Een boek om traag te lezen en helemaal in op te gaan.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Hanne Puype

Gesponsord

Geef De Wonderverteller cadeau, bekroond met de Gouden Griffel 2025 – voor jong en oud!