Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Tijdloze verhaaltjes

Hannie 11 november 2023
Jip en Janneke zijn al jaren bekend uit de boeken van Annie M.G. Schmidt. Ze hebben het hart van menigeen gestolen. In deze aantrekkelijke hardcover zijn 19 verhaaltjes opgenomen die allemaal iets te maken hebben met lachen en huilen, zoals de titel eigenlijk al aangeeft. De situaties die voorbijkomen, zijn zo herkenbaar voor kinderen dat het voorlezen van de verhaaltjes een plezier zal zijn voor jong en oud. Want volwassenen genieten net zo van de humor (en misschien nog wel meer) als de kleintjes dat doen.

Annie M.G. Schmidt heeft haar stempel gezet op de dolkomische avonturen die haar personages beleven. Het blijken tijdloze verhaaltjes te zijn. Ook al verandert de wereld om de kinderen heen, hun emoties zijn nog steeds zó herkenbaar. Ook voor deze bundel geldt dat. Kinderen zullen zich herkennen in het verdriet als Takkie weg is, in de jaloezie als het vriendje of vriendinnetje meer aandacht krijgt of een prachtig cadeau, in de boosheid als er iets niet lukt, als er iets heel eng is en ga zo maar door. Het zijn hartverwarmende en herkenbare situaties.

En natuurlijk maken de illustraties van Fiep Westendorp opnieuw indruk. Haar herkenbare stijl is voor kinderen een waar feestje om telkens opnieuw te bekijken en steeds nog iets nieuws te ontdekken. De soms paginagrote tekeningen in kleur, met Jip en Janneke in hoofdzakelijk zwart en wit, laten prachtige details zien. En natuurlijk ontbreken Takkie en Siepie, hun huisdieren, ook niet.

Jip en Janneke lachen en huilen is een fijn boekje om voor te lezen en om cadeau te geven, zeker nu er tot 5 december nog een aantrekkelijke introductieprijs geldt. Het zijn en blijven hartverwarmende verhaaltjes die kinderen zeker zullen waarderen. Bovendien zijn ze uitermate geschikt om na het voorlezen een gesprekje aan te gaan over het gevoel dat in dat verhaaltje verteld wordt. Een super aanrader voor kinderen (en volwassenen)!

Meer recensies lezen? Neem een kijkje op indeboekenkast.com.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Hannie

Gesponsord

Als rechercheur Emmy Clifton de verdwijning van twee tienermeisjes onderzoekt, realiseert ze zich dat ze hen nooit écht heeft gekend. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Als François de bewusteloze, mysterieuze Elsa aantreft, besluit hij haar te verzorgen. Geleidelijk aan geven ze hun geheimen aan elkaar bloot. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.