Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Zeer mooie plot

Heidi 30 mei 2025
Robert Bryndza (1979) mag dan wel geboren zijn in Groot-Brittannië tegenwoordig woont hij in Slowakije en dit is ook meteen het land waar Erika Foster vandaan komt, het hoofdpersonage van de misdaadserie waarmee hij debuteerde als misdaadauteur. Eerder schreef hij een reeks romantische komedies geschreven die door zijn succes nu toch ook vertaald zijn. Doods geheim is de zesde in de reeks met Detective Erika en ondertussen is hij de negende aan het schrijven. Naast deze succesvolle serie waarmee hij ook verschillende prijzen won, heeft hij nog een misdaadserie met privédetective Kate Marshall en een op zichzelf staande misdaadroman. Zijn boeken worden wereldwijd verkocht in 30 landen. Een groot succes dus en terecht.

Dit boek ligt in de lijn van de vijf vorige delen van de serie, je krijgt vooreerst de aanloop naar en de moord zelf voor je kiezen en Erika neemt zelf het initiatief om voor deze te gaan, ze was immers niet van dienst en zou naar een etentje gaan, volledig uitgedost en mét hakken. Dat bleek op de plaats van de misdaad wel wat hilarisch maar het maakte het lezen zeer aangenaam. Bryndza weet op deze manier zijn lezers goed vast te houden én trouw aan het lezen van zijn boeken.

En serie-gewijs lees je naast de moord en het onderzoek ernaar, over de persoonlijke relaties van de verschillende spelers en dan voornamelijk die van Erika. De auteur recapituleert steeds net genoeg om als nieuwe lezer mee te zijn en het is voor de serie-lezer ook wel aangenaam om weer even mee te zijn, er durft immers al eens wat tijd tussen de boeken zitten. De interacties tussen de verschillende teamleden komt minder aan bod en dat mis ik wel in zulk een reeks.

De moordenaar blijft buiten beeld tot aan het einde van het boek en ik moet zeggen dat er wel enkele verwachte plotwendingen waren maar er waren toch meer verrassende. En het klonk geloofwaardig. Robert Bryndza heeft serieus zijn best gedaan op de plot.

Doods geheim is een heel erg goed en spannend boek. Vooral de zoektocht naar de moordenaar was boeiend om te lezen en als de auteur er dan op tijd en stond nog wat verrassende plottwisten tegenaan gooit, is het helemaal goed. Erika Foster is ook een fijn personage om te volgen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Heidi

Gesponsord

Als François de bewusteloze, mysterieuze Elsa aantreft, besluit hij haar te verzorgen. Geleidelijk aan geven ze hun geheimen aan elkaar bloot. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.