Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Romantisch verhaal voor de zoetekauw

Jacky van Dijk 10 september 2023
De blauweregen vol liefde van Holly Martin is het tweede deel in de Wishing Wood-serie en biedt een aardige dosis romantiek voor liefhebbers van het genre. Hoewel het boek los te lezen is, is het sterk aan te raden om eerst het eerste deel te lezen om de algehele setting en bij-personages beter te begrijpen.

De relatie tussen Meadow en Bear, die altijd beste vrienden zijn gebleven, maar stiekem gevoelens voor elkaar koesteren, vormt de kern van het verhaal. Meadow heeft nooit van iemand anders gehouden dan van Bear. Na een onschuldige jeugdzoen, gevolgd door een reeks misverstanden is Meadow de hoop op een toekomst samen voorgoed verloren. Wat Meadow niet weet, is dat Bear ook van haar houdt. Wanneer de vrienden elkaar uitdagen voor een dating-challenge, komen hun geheimen langzaam aan het licht.

Voor liefhebbers van romantische verhalen is deze friends-to-lovers slash second chance roman een prima keuze, maar wees gewaarschuwd voor de overvloed aan zoete clichés, soms zelfs té zoet. Het eeuwige heen-en-weer gedrentel tussen de hoofdpersonen is een formule die Martin in zo’n beetje al haar verhalen hanteert. Een formule die op zich niet vervelend hoeft te zijn, maar die ook heel snel kan gaan vervelen.

Gelukkig compenseert Martin dit met haar beeldende schrijfstijl en een idyllische setting. De originele boomhutten-camping zorgt voor een verleidelijke omgeving die je bijna zou doen overwegen om er een romantische getaway naartoe te boeken. Ook zijn de maffe internetdating evenementen waar Meadow en Bear aan deelnemen over-the-top grappig. Zonder deze elementen zou het verhaal echt wel iets te zoet en clichématig voor mijn smaak zijn.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Jacky van Dijk