Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Cosy restaurant-romance

KarinsBoekenparadijs 15 september 2025
Marieke Douwes heeft eerder een serie en 2 stand alones geschreven. Deze keer waagt ze zich aan een serie die zich afspeelt in de horeca. De fijne schrijfstijl, humor, gemixte emoties en goede verhaallijnen maakten dat ik mijn aandacht er helemaal bij kon houden. Ik heb het luisterboek beluisterd.

Marlou erft het bosrestaurant van haar recent verongelukte ouders. In het testament staat als voorwaarde dat ze 3 maanden het restaurant moet bestieren, voordat ze het zonodig mag verkopen. Ze mag bij haar opa en oma wonen, boven het restaurant, en laat haar baan en appartement in Amsterdam tijdelijk achter zich.
Het blijkt dat De Oranjebloesem financieel in zwaar weer verkeert. Chef-kok Donovan reageert nors, omdat hij het restaurant in de toekomst had willen overnemen. Het andere personeel zet de schouders eronder om het restaurant een "glow-up" te geven. Tussen Marlou en Donovan begint er wat te knetteren. Door alle rouw, de zorgen om het restaurant en gedachten aan alles wat ze achter liet in Amsterdam, heeft Marlou veel aan haar hoofd. Is er ook nog ruimte voor liefde?

Het draait in dit verhaal om vrienden, vertrouwen, jezelf ontwikkelen, liefde en familiebanden. Echte Hollandse feelgood met herkenbare situaties. Dat het goed afloopt hoort bij dit genre, maar de weg daar naar toe is met originele twists en inlevingsvermogen geschreven. Een mooi begin van deze serie. Op naar deel 2! Deze serie lijkt mij heel geschikt om te verfilmen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van KarinsBoekenparadijs

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Verpletterende liefdesroman met spannende plotwendingen, tegen de achtergrond van ruige, bedreigde natuur. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.