Lezersrecensie
Terugkeer naar liefde
‘Terugkeer naar liefde’, door Marianne Williamson! Een absolute aanrader voor ieder mens!
De omslag is mooi vormgegeven, met zachte kleuren en grote letters. Eigenlijk zou iedereen dit boek moeten lezen! Voor veel mensen kan het boek een echte eye-opener zijn.
Terugkeer naar liefde, naar God, naar alles wat goed is in ieders hart. Wat zou dat ontzettend veel wereld-ellende en oorlog schelen. Ieder mens als je broeder en/of zuster gaan zien. Leven in goedheid naar mens, dier en moeder aarde. Met innerlijke vrede en vergeving voor alle onverhoopte en onbedoelde vergissingen die mensen maken.
Het lijkt een utopie, maar met discipline, goede wil en dagelijkse inspanningen moet het mogelijk zijn. Steeds meer mensen ontwaken en geven zichzelf eindelijk toestemming om te stralen, net zoals Jezus en Boeddha deden. Dit is een onbeschreven boodschap naar anderen om ook te gaan stralen.
Mijn verwachting over het boek was groot! Heb vervolgens genoten van de eerste tot en met de laatste bladzijde. Zelf heb ik het boek in etappes gelezen, iets lezen, het boek even een paar dagen wegleggen. Bezinnen op de gelezen tekst en daarna het boek weer oppakken om wederom een hoofdstuk te lezen. ‘Terugkeer naar liefde’ van Marianne Williamson is volledig gebaseerd op ‘Een cursus in wonderen’, een boek die ik al bijna een jaar praktisch ongelezen op de plank heb staan. Persoonlijk voelde ik tijdens het lezen van ‘terugkeer naar liefde’ een duidelijke aanwijzing om nu eindelijk serieus met ‘De Cursus’ bezig te gaan en echt leven te gaan leven met de principes van ‘een cursus in wonderen’. Er wordt gezegd dat het boek ‘Een cursus in wonderen’ zich in het dagelijkse leven van wonderdoeners blijft aanbieden, steeds maar weer via allerlei wegen. Totdat de boodschap steeds duidelijker wordt en je tenslotte daadwerkelijk aan de slag gaat. Verder wordt er verteld dat je er pas echt mee bezig gaat als de tijd daar voor jou persoonlijk rijp voor is. Voor mij is dat nu, dankzij het lezen van ‘Terugkeer naar liefde’. Voortaan wil ik alle dagen proberen te schenken aan verwondering over het leven. Het leven heeft geen begin en geen einde. Er worden geen specifieke lessen meer gegeven, want die zijn met een open en altijd liefdevol hart niet meer nodig. Louter de stem van God horen, deze stem zal mijn inspanningen richting geven en mij precies vertellen wat ik moet doen, hoe ik mijn denkgeest moet inrichten en wanneer ik in stilte tot Hem moet komen om Zijn onfeilbare leiding en Zijn betrouwbare Woord te vragen. Niet werkelijks kan bedreigd worden. Niets onwerkelijks bestaat. Hierin ligt de vrede van God.
‘Terugkeer naar liefde’ zou ik zeker bij veel mensen willen aanraden, maar wederom is dat een kwestie van afgaan op je gevoel. Niet iedereen staat open voor deze inzichten, ieder gaat zijn eigen pad op zijn/haar eigen manier. Het wel of niet lezen en naleven van ‘terugkeer naar liefde’ en/of ‘Een cursus in wonderen’ is voor ieder mens een weerspiegeling van het eigen referentiekader, wensen, ideeën en emoties die leven in de denkgeest.
1
Reageer op deze recensie