Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Spannend Snapchat-verhaal

LucasBlancke 19 oktober 2024
Een verhaal dat gaat over een vriendengroep die veel met elkaar chatten via Snapchat. Op hun Snapchatgroep 'Snapperdeflap' chatten ze veel met elkaar en zitten ze ook bij elkaar op school. Doordat ze veel met elkaar snappen houden ze ook streaks met elkaar. De streak tussen Jula en Nour komt in gevaar, omdat Jula tegen Nour en haar vriendengroep heeft gelogen dat de baas van het bejaarden ’t Hemeltje zogenaamd haar opa was. Dat deed ze om binnen te komen en grappige snaps met de bejaarden te maken, zodat die ouderen ook een leuke dag zouden beleven. In het verhaal komen ook zogeheten beroemde snappers voor, zoals superster 'Deef'. De nichtjes Maudy en Stine praten veel met deze superster. Helaas denken de rest van hun vriendengroep dat 'Deef' een scammer is en niet de echte supersnapper is. Om hierachter te komen bedenkt Alek een schimmig plannetje en gaan de twee vriendinnen testen door een nepaccount aan te maken en te doen alsof hij Snapchatster 'SnapStarMokka' is. Hij lokt de twee vriendinnen naar een ijssalon door te doen alsof de Snapchatster echt een mokka ijsje met hen wilt eten. Dit plan verliep op het eerste ogenblik goed, maar toen gebeurde er iets waar zelfs de vrienden achter dit schimmige plannetje niets van af wisten.

De schrijfster Annet Jacobs wil met dit verhaal vertellen dat er ook gevaren achter social media kanalen zitten, zoals Snapchat en je daarom kritisch moet zijn met wie je praat via social media.

Het boek is geschreven in een typische taal dat veel wordt gebruikt door jongeren. Woorden die in dit boek veel terugkomen zijn: OMG, influencers, fatbike en chill. Door gebruik te maken van een schrijfstijl dat overeenkomt met de taal die deze jongeren spreken, probeert de schrijfster deze doelgroep aan te spreken om het boek te lezen en herkennen ze zich ook veel meer in het verhaal.

Het verhaal raakt mij op emotioneel gebied niet, omdat dit boek geen emotionele stukken bevatten en het boek eerder humoristisch is.

Ik vond het een makkelijk boek om te lezen en had het binnen een uurtje uitgeleden. Hoewel ik mezelf niet in het verhaal herken, maak ik net zoals de personages veelvuldig gebruik van social media. Zelf ben ik mediawijs genoeg om te weten dat er op deze platformen helaas ook veel scammers achter verschuild zitten.

Ik vond het boek daarentegen niet helemaal geloofwaardig. Op een bepaald punt in het boek zou zogenaamd de politie gebeld worden door de schoolmeester, omdat de vriendengroep te laat van de pauze terugkwam en de school niet wist waar ze waren. Dit zal in het echt niet zo snel gebeuren en zouden eerst de ouders ingelicht worden, voordat deze maatregelen genomen zouden worden. Aan de andere kant vind ik het verhaal over het algemeen wel geloofwaardig wanneer er gesproken werd over mediawijsheid en de gevaren achter social media.

Ik vind het een origineel verhaal, omdat ik nog nooit zo'n boek heb gelezen dat deze generatie aanspreekt. De schrijfster heeft duidelijk voor dit onderwerp gekozen om jongeren aan te spreken door gebruik te maken van een trending onderwerp. Ook heeft ze een passende schrijfstijl te gebruikt en staan er typische gen Z- en gen Alpha woorden in het boek.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van LucasBlancke