Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een bekende tijd, waar al veel over geschreven is, maar met eens een andere vriendschap dan anders...

MireillePZ 02 november 2023
‘Het meisje met de halve ster’ geschreven door Judith Visser is een goed te lezen oorlogsroman, gesitueerd in Rotterdam en omgeving. Waar Visser eerder autobiografisch schreef over opgroeien met autisme en daarna je eigen weg vinden, lijkt deze roman minder persoonlijk te zijn. Maar in het uitgebreide nawoord, blijkt wat anders.
We lezen afwisselend vanuit het perspectief van de half-Joodse Debra en vanuit Chaver, de jonge wolf. Deze afwisseling is goed te volgen, bovenaan elk hoofdstuk staat de naam vermeld. De hoofdstukken zijn vrij kort en de ruim 450 bladzijdes lezen mede daardoor makkelijk weg.
Hoewel het verhaal is gesitueerd in Rotterdam ten tijde van de Tweede Wereldoorlog, voert de oorlog an sich niet de boventoon. Het stuurt het verhaal wel, maar voor de meeste lezers van dit genre, zal het over de oorlog weinig nieuwe informatie verschaffen.
Doordat hoofdpersoon Debra de adolescente leeftijd heeft, leest het soms wel meer als een young adult roman. Maar ook voor oudere lezers is het prima leesbaar. Een bekende tijd, waar al veel over geschreven is, maar met eens een andere vriendschap dan anders…

Reageer op deze recensie

Meer recensies van MireillePZ

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.