Lezersrecensie
Meer diepgang gewild
Ik was erg benieuwd naar dit boek, naar de manier waarop dit thema in het boek neergezet zou worden.
De personages Suus en Jacco zijn prettig om te volgen. Allebei hebben ze schaduwen uit het verleden die het heden beïnvloeden. Het verhaal was doorspekt met humor die het lezen ook erg plezierig maakte.
Omdat ik zelf dagelijks leef met de gevolgen van een progressieve spierziekte werd ik geraakt door veel herkenbare gevoelens van Suus mbt het leren leven met haar beperkingen.
Wat ik jammer vind en gedurende het lezen zelfs erg storend begon te vinden, was het feit dat, wat later in het verhaal, het bijna alleen nog maar draait om de sex tussen Jacco en Suus. Dat was compleet niet nodig om het verhaal te vertellen en op veel momenten compleet onnodig, wat mij betreft.
Het onderwerp sexualiteit had ook zeker smaakvoller neergezet kunnen worden, zodat het herkenbaarder had kunnen zijn voor mensen in een soortgelijke situatie als Suus.
Intimiteit in een relatie waarin 1 van de partners fysiek beperkt is, is een kwetsbaar en lastig onderwerp en ik had dat ook graag terug gezien, ipv het gemak waarmee Jacco alles accepteerde en prima vond. Dat is in het normale leven natuurlijk absoluut niet zo.
Als de schrijfster daarin wat meer diepgang had gebracht had het voor mij een taboe doorbrekend boek kunnen zijn dat ik zou aanraden bij bv de vereniging voor spierziekten. Nu zal ik dat niet doen.