Lezersrecensie
prima boek
Gestrikt voor kerst is een hartverwarmend boek dat precies weet hoe het de lezer in de kerststemming moet brengen. Met zijn sfeervolle beschrijvingen van knusse dorpspleinen, besneeuwde straten en twinkelende lichtjes, ademt het verhaal van begin tot eind de magie van december. De auteur weet goed de gezelligheid en romantiek van de feestdagen te vangen, waardoor je het gevoel krijgt alsof je zelf deel uitmaakt van het dorp waar het verhaal zich afspeelt.
De hoofdpersoon is sympathiek en herkenbaar, iemand die worstelt met de balans tussen werk, familie en liefde, thema’s die bij veel lezers zullen aanslaan. Haar groei door het verhaal heen, van afstandelijk en onzeker naar open en warm, geeft het boek een mooie emotionele kern. De bijfiguren zijn charmant, al blijven sommige wat oppervlakkig uitgewerkt.
Toch is Gestrikt voor kerst niet zonder gebreken. Het plot volgt het vertrouwde pad van de romantische kerstroman: misverstanden, een toevallige ontmoeting, een vleugje nostalgie en een voorspelbaar, maar bevredigend einde. De schrijfstijl is vlot en prettig, maar soms iets te eenvoudig, waardoor er weinig ruimte is voor verrassingen of diepere lagen. Ook merk je wel dat het door meerdere auteurs is geschreven.
Ondanks dat blijft dit een fijn boek om even aan de werkelijkheid te ontsnappen. Het leest als een warme mok chocolademelk. Niet bijzonder vernieuwend, maar heerlijk troostrijk. Voor liefhebbers van romantische feelgoodverhalen is dit boek een prima keuze om de feestdagen mee in te luiden.