Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Slauerhoff in Tanger

Saskia1174 24 juli 2025
"Hij is een zwervende catastrofe, die overal schade achterlaat." Criticus J. Greshoff over Slauerhoff

Het inferno van Slauerhoff leest als een broeierige dag in Tanger: warm, vol en licht beneveld. Het verhaal speelt zich af in 24 uur en Luuk Imhann trekt de lezer mee in het hoofd van de zieke, rouwende Slauerhoff. Die verteerd wordt door schuldgevoel over de dood van zijn zoontje en in gedachte met zijn vrouw spreekt die achterbleef in Nederland. De stad om hem heen – het labyrint van de medina en de internationale zone – is even chaotisch en gelaagd als zijn binnenwereld. De personen die zijn pad kruisen brengen elk hun eigen verhaal mee. Er gebeurt veel, misschien wel te veel: moord, herinneringen, geschiedenis, poëzie. Ik las het boek in een kalmer tempo, met pauzes, om niet kopje onder te gaan. Het is een rijk, zintuiglijk verhaal. Niet strak gecomponeerd, wel intens en beklijvend!
3,5 ⭐
Recensie-exemplaar gekregen via Saskia Ligthart.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Saskia1174

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Verpletterende liefdesroman met spannende plotwendingen, tegen de achtergrond van ruige, bedreigde natuur. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.